28. apríla 2012

Hádzanárky Iuventy vyhrali suverénne, Šaľa až po predĺžení

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – Prvé semifinálové zápasy národného play-off o majstra SR v hádzanej žien priniesli suverénne víťazstvo Iuventy Michalovce a trápenie HK Slovan Duslo Šaľa. Obhajkyne titulu zo ...

martina bacikova BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – Prvé semifinálové zápasy národného play-off o majstra SR v hádzanej žien priniesli suverénne víťazstvo Iuventy Michalovce a trápenie HK Slovan Duslo Šaľa.

Obhajkyne titulu zo Zemplína poľahky potvrdili úlohu favoritiek a nad ŠKP Piccard Senec vyhrali 36:20.

Šalianky rozhodli v domácom prostredí o svojom triumfe v dueli s HK Danlog Partizánske až v predĺžení, po ktorého skončení sa tešili z víťazstva 22:21.

V ČR sa v úvodných semifinále tiež presadili domáce družstvá HK Britterm Veselí nad Moravou a DHC Sokol Poruba, ktoré dosiahli hladké víťazstvá nad HC Zlín (26:19), resp. TJ Sokol Písek (34:26). Druhé zápasy semifinálových sérií v oboch krajinách sú na programe v nedeľu 29. 4.

Výsledky:

Národné play-off o majstra SR - semifinále - prvé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):
Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 36:20 (16:10) - stav série 1:0
Najviac gólov: Tregubovová 8/5, Polláková 6, Szöllösiová 5 - Neštická 6, Kodajová 6/1, M. Kováčová 3/1
Pok. hody: 6/5 - 4/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 500 divákov
Prvý semifinálový zápas priniesol hádzanú primernej úrovne. Domáce si do polčasovej prestávky vypracovali šesťgólový náskok, ktorý v druhom dejstve navyšovali a zaslúžene si pripísali na konto prvý triumf v sérii (36:20).

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 22:21 po predĺžení (19:19, 10:12) - stav série 1:0
Najviac gólov: Vidiečanová 5/1, Bérešová 4, S. Szarková 4/2 - Košíková 8, Michnová 8/3
Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 5 - 7, ČK: Zajačková (Partizánske) za tri vylúčenia, rozhodovali: Hanák a Novák (obaja ČR), 400 divákov
Výborný výkon Partizánskeho v prvom polčase priniesol hostkám dvojgólový náskok. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a Šaľa sa dokázala dotiahnuť na 19:19 v riadnom hracom čase. V predĺžení mali viac šťastia domáce hráčky a napokon zvíťazili 22:21 a ujali sa v sérii na tri víťazstvá vedenia 1:0.

Národné play-off o majstra ČR - semifinále - prvé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):
HK Britterm Veselí nad Moravou - Handball Club Zlín 26:19 (13:7) - stav série 1:0
Najviac gólov: Chmelařová 5, Fleková 4/1, Kočí a Súkenníková po 4 - Poznarová 6/3, H. Štěrbová 4, Šviráková 3
Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 400 divákov
Domáce hráčky boli od začiatku lepšie a celý duel viedli o jeden - dva góly. V závere dali päť gólov za sebou a pohodlne zvíťazili v prvom semifinále (26:19).

DHC Sokol Poruba - TJ Sokol Písek 34:26 (17:14) - stav série 1:0
Najviac gólov: A. Tóthová 10, Chrenková 7, Hrbková 5 – I. Luzumová 10, Stellnerová 8, Vyhnalová 5
Pok. hody: 1/1 - 4/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 350 divákov
Poruba vstúpila do duelu veľmi dobre, keď jej hráčky viedli už 5:1, no družstvo Písku sa postupne vrátilo do zápasu a do prestávky to bolo len o tri góly pre domáce. Poruba o svojom víťazstve rozhodla na začiatku druhej časti, keď hrala mimoriadne aktívne a súperkám nedala šancu.