03. februára 2013

Hádzanárky Prahy vyhrali nad Šaľou, bodovali i Michalovčanky

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL): SOBOTA HK Britterm Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 15:24 ...

hadzanarky BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

SOBOTA

HK Britterm Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 15:24 (9:13)

Najviac gólov: Rajnohová 4, Štěrbová 4/2, Fleková 3 - Szöllösiová 5, Tobiašová 5/2
Pok. hody: 5/2 - 4/2, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 300 divákov

Priebeh stretnutia bol vyrovnaný až do 25. min, keď sa Michalovčanky odtrhli od svojich súperiek zásluhou štvorgólovej šnúry. V druhom polčase hostky kontrolovali vývoj hry. Domáce nepremieňali šance a hráčky Iuventy vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých nekompromisne rezultovali góly.

TJ Jindřichov Hradec - DHC Sokol Poruba 24:28 (14:14)

Najviac gólov: Eliášová 8, Zbožínková 4 - Chrenková 7, Hrbková 6/3, Adámková a Mičiníková po 4
Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 300 divákov

Prvý polčas stretnutia bol veľmi vyrovnaný, ani jednému z tímov sa nepodaril gólový trhák. Do druhého dejstva vstúpili lepšie hráčky Poruby, ktoré si v jeho úvode vypracovali trojgólový náskok. Aj napriek zlepšenej hre domácich si náskok udržali a stretnutie dotiahli do víťazného konca.

NEDEĽA

DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šaľa 28:21 (13:8)

Najviac gólov: Knedlíková 8, K. Černá 7, H. Kutlvašrová 4 - Súkenníková 5, S. Szarková a Demajová po 4
Pok. hody: 8/4 - 7/2, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Točík a Halada (obaja ČR), 100 divákov

V 12. min bol stav vyrovnaný 4:4, ale Slavia potom rýchlo šnúrou ôsmich gólov získala dôležitý náskok 12:4. Šaľa síce do prestávky výsledok mierne skorigovala, ale vedenie domácich v 42. min narástlo už na 19:10. Pražanky využili trápenie hosťujúceho družstva v útoku a v 51. min zvýšili rozdiel na 25:14. Hráčky Dusla sa potom dotiahali na 20:26, ale na viac im už nezostalo času a napokon prehrali 21:28.