09. septembra 2012

Hádzanárom Prešova chýbal krôčik do Ligy majstrov

Hádzanári Tatrana Prešov si ani v sezóne 2012/2013 nezahrajú v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov. Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš nezvládli rozhodujúci ...

rado antl KONSTANCA 9. septembra (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov si ani v sezóne 2012/2013 nezahrajú v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš nezvládli rozhodujúci krok.

V nedeľňajšom finále kvalifikačného turnaja 3. skupiny v rumunskej Konstanci podľahli domácemu tímu HCM 21:26 (10:16) a jedinú postupovú miestenku získal ich premožiteľ.

Konstanca si v hlavnej súťaži Ligy majstrov zahrá v B-skupine.

Jej protivníkmi budú úradujúci víťaz Ligy majstrov THW Kiel z Nemecka, maďarský šampión MKB Veszprém KC, španielsky finalista uplynulého ročníka najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaže a aktuálny víťaz svetového šampionátu klubov BM Atlético Madrid, švédsky IK Sävehof a Celje Pivovarna Laško zo Slovinska.

Prešovčania budú pokračovať v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF, v ktorom zatiaľ nepoznajú meno svojho súpera.

Výsledky - Liga majstrov mužov 2012/2013 - kvalifikácia - 3. skupina (Konstanca/Rum.) - finále:

HCM Konstanca (Rum.) - Tatran Prešov (SR) 26:21 (16:10)
Najviac gólov: Toma 7/2, Csepreghi 5, Humet Gaminde 4
Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič - Rábek 4, T. Mažár, Hrstka 3/1, D. Krok 1, Krištopans 4, Radčenko 2, Tumidalský, Číp 1, Sobol 1, Guzy 1, Pekár, Antl 3/2, Pejovič 1, Petro
Pok. hody: 5/2 - 3/3, vylúčení: 3 - 4, ČK: 28. Adzič za faul - 35. Tumidalský za faul, rozhodovali: Jurinovič a Mrvica (obaja Chor.), 1500 divákov

Prešovčania prišli hneď v úvode o zraneného pivota Mažára, ale napriek tomu do 10. min hrali s domácimi vyrovnanú partiu. Potom sa však Konstanca šnúrou piatich gólov v rýchlom slede odpútala na 9:4 v 14. min. Obrat vo vývoji I. polčasu nepriniesol ani oddychový čas, či zmeny na brankárskom poste Tatrana.

Hostia sa potom síce dotiahli na rozdiel troch gólov (6:9, 7:10, 8:11), ale rumunské družstvo, ktoré ťažilo z úspešných zákrokov Popesca, pred prestávkou zdvojnásobilo svoj náskok (16:10), a to si ešte dovolilo luxus v podobe dvoch zahodených pokutových hodov.

Hráči HCM po zmene strán upravili stav na 17:10, ale Šarišania sa ešte nevzdávali. Krištopans v oslabení znížil na 13:17 a potom ďalšie dva presné zásahy prešovských hádzanárov opäť v početnej nevýhode priniesli zníženie na 15:19 v 44. min. Domáci však drámu nepripustili, v útoku sa trápiacim hosťom odskočili v 51. min na 24:16. V zostávajúcom čase v pohode doviedli duel do vytúženého konca, aj keď v závere umožnili Tatranu skorigovať výsledok na konečných 26:21.

Hlas:
Ivan Pompoš (asistent trénera Prešova): "Veľká škoda úvodnej tridsaťminútovky, po ktorej sme mali už šesťgólové manko. Zápas sme si prehrali práve v prvom polčase, keď sa nám nedarilo v ofenzíve. V druhom dejstve sme sa snažili sťahovať náskok domácich, ale už to nestačilo. Sme veľmi sklamaní.“

o 3. miesto:
SSV Loacker Bolzano Südtirol (Tal.) - Maccabi Srugo Rišon LeZion (Izr.) 30:33 (19:14)