15. decembra 2013

Halák opäť víťazne, Sekera si pripísal dve plusky

Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na nedeľu v zámorskej NHL St. Louis už k 16 víťazstvu v prebiehajúcej sezóne. Na ľade Columbusu aj zásluhou jeho 30 ...

Jaroslav Halák Foto: TASR/AP Photo
New York 15. decembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na nedeľu v zámorskej NHL St. Louis už k 16 víťazstvu v prebiehajúcej sezóne. Na ľade Columbusu aj zásluhou jeho 30 úspešných zákrokov bluesmani zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Okrem neho sa predstavili ešte ďalší piati Slováci, svoje bodové štatistiky si ale rozšíril len Marián Hossa (0+1) pri prehre 3:7 v Toronte. Traja skončili s mínusovými bodmi, až tri, ich nazbieral Marián Hossa. Dve "mínusky" mal aj Michal Handzuš a tri jeho strelecké pokusy sa minuli účinku. Prehru 2:6 utŕžil aj Chárov Boston vo Vancouveri, jeho kapitán počas 22:10 minútového pobytu na ľade skončil s jednou "mínuskou" a prezentoval sa aj štyrmi streleckými pokusmi. Carolina s obrancom Andrejom Sekerom, ktorý odohral viac ako 26 minút, vyhrala vo Phoenixe 3:1, na konto Sekeru pribudli dve "plusky". Detroit doma viedol s Pittsburghom 1:0, potom však už len inkasoval a prehral 1:4. Jeho útočník Tomáš Tatar odohral 15:19 minút a na súperovho brankára vyslal tri strely. Montreal vyhral nad NY Islanders na jeho ľade až po predĺžení 1:0, jeho brankár Peter Budaj sledoval súboj len v pozícii náhradníka.

Hokejisti Los Angeles Kings natiahli víťaznú šnúru v zámorskej NHL na päť stretnutí. V sobotňajšom dueli vyhrali na ľade Ottawy hladko 5:2, dvoma gólmi sa pod výhru hostí podpísal slovinský center Anže Kopitar.

Výsledky NHL:
Buffalo - Calgary 1:2 pp, Ottawa - Los Angeles 2:5, Winnipeg - Dallas 4:6, Toronto - Chicago 7:3 (za hostí HOSSA 0+1), Detroit - Pittsburgh 1:4, New Jersey - Tampa Bay 3:0, NY Islanders - Montreal 0:1 pp, Columbus - St. Louis 3:4 pp, Nashville - San Jose 3:2, Phoenix - Carolina 1:3, Colorado - Minnesota 1:2 pp a sn, Vancouver - Boston 6:2