21. januára 2014

Halák prispel k víťazstvu St. Louis, z 23 striel dostal iba jeden gól

Jaroslav Halák sa zdraví so spoluhráčmi po vyhratom zápase nad Detroitom Red Wings. Foto: TASR/AP
New York 21. januára (TASR) - Hokejisti St. Louis zvíťazili v zápase NHL na ľade Detroitu 4:1 aj vďaka spoľahlivému výkonu slovenského brankára Jaroslava Haláka, ktorý kryl 22 z 23 striel domácich. Halák vychytal 20. víťazstvo v ročníku a Blues sa vrátili na víťazný kurz, keď predtým prehrali v dvoch zápasoch.

V drese červených krídiel sa nepresadili slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, obaja si zapísali jeden mínusový bod. Tatar bol na ľade vyše 14 minút, Jurčo vyše 10.

Boston zdolal Los Angeles Kings 3:2, slovenský obranca Zdeno Chára si pripísal jednu plusku. Florida uspela na ľade Pittsburghu suverénne 5:1 bez slovenského útočníka Tomáša Kopeckého v zostave.

Philadelphia Flyers prehrala na ľade New Yorku Islanders 3:4 po samostatných nájazdoch, hoci v 49. minúte ešte viedla 3:1. "Letci" tak prvýkrát v sezóne nebodovali proti divíznemu rivalovi naplno, doposiaľ vyhrali všetky tri vzájomné duely. Slovenský obranca v službách Flyers Andrej Meszároš odohral na ľade vyše dvadsať minút, do štatistík si zapísal dva bodyčeky.

LA Kings vs Boston Bruins

St. Louis Blues vs Detroit Red Wings

Florida Panthers vs Pittsburgh Penguins

výsledky:

NY Islanders - Philadelphia 4:3 pp a sn, Boston - Los Angeles 3:2, Pittsburgh - Florida 1:5, Nashville - Dallas 4:1, Phoenix - Toronto 2:4, Detroit - St. Louis 1:4 (za hostí J. Halák kryl 22 z 23 striel), San Jose - Calgary 3:2

Chicago doma zdolalo LA Lakers 102:100 po predĺžení