06. novembra 2013

Halák priviedol svoj tím St. Louis k ôsmemu víťazstvu

Slovenský brankár Jaroslav Halák ( v bránke) priviedol v noci na stredu v zámorskej NHL už k ôsmemu víťazstvu svoj tím St. Louis. Foto: TASR/AP Photo
New York 6. novembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na stredu v zámorskej NHL už k ôsmemu víťazstvu svoj tím St. Louis. Stalo sa tak na ľade Montrealu, kde "bluesmani" vyhrali až po samostatných nájazdoch 3:2 a Halák sa prezentoval 25 úspešnými zákrokmi. Jeho krajan v domácej bránke Peter Budaj ale šancu nedostal.

Naďalej bez bodového zápisu zostal aj po 15 odohranom stretnutí útočník Floridy Tomáš Kopecký. V domácom súboji nestačil jeho tím na Edmonton, ktorému podľahol 3:4 po predĺžení. Druhým Slovákom, ktorý sa tešil z víťazstva bol obranca Andrej Sekera, ktorého Carolina vyhrala na svojom ľade nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení.

Sekera si svoje štatistiky nerozšíril, rovnako ani Andrej Meszároš v tíme hostí. Columbus s Mariánom Gáboríkom nestačil doma na Ottawu (1:4), pričom slovenský krídelník počas takmer 20-minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára dvoma strelami. Až v nájazdovej lotérii prehral aj Boston s Dallasom 2:3, kapitán "medveďov" Zdeno Chára skončil po viac ako 29-minútovom pobyte na ľade s jednou "mínuskou".

Stretnutie San Jose - Buffalo sa ešte hrá, v polovici tretej tretiny je stav 3:4.

Výsledky:
Boston - Dallas 2:3 pp a sn, Washington - NY Islanders 6:2, Columbus - Ottawa 1:4, Montreal - St. Louis 2:3 pp a sn, Florida - Edmonton 3:4 pp, Carolina - Philadelphia 2:1 pp, Minnesota - Calgary 5:1, Phoenix - Vancouver 3:2 pp a sn, San Jose - Buffalo priebežne 3:4