31. októbra 2010

Halákova séria sa skončila, Budaj víťazne

Séria slovenského brankára Jaroslava Haláka bez inkasovaného gólu v zámorskej hokejovej NHL sa skončila v čase 160 ...

halak Jaroslav Halák čelí samostatnému nájazdu Alexandra Burmistrova.

Foto: SITA/APNEW YORK 31. októbra (WEBNOVINY) - Séria slovenského brankára Jaroslava Haláka bez inkasovaného gólu v zámorskej hokejovej NHL sa skončila v čase 160 minút a 8 sekúnd. Gólmana St. Louis prekonal v 9. min sobotňajšieho stretnutia Rich Paverley z Atlanty. Halák mal počas spomenutej série 71 úspešných zákrokov. Bratislavčan inkasoval v prvej tretine trikrát, v ďalšom priebehu však už bol bezchybný a aj s jeho 25 úspešnými zákrokmi a čistým kontom v rozstrele pri samostatných nájazdoch St. Louis zvíťazilo v jedenástom domácom dueli v rade.

"Neznepokojoval som sa tým, čo sa stalo v prvej tretine. Sústredil som sa naďalej na svoj výkon, chcel som chytiť každý puk," povedal po stretnutí Halák. V tomto zápase sa do bránky Atlanty vrátil po kolapse v úvodnom dueli ročníka Čech Ondřej Pavelec.

Z víťazstva sa tešil aj ďalší slovenský gólman Peter Budaj pri svojom treťom štarte v bránke Colorada za sebou. Avalanche zdolali Columbus 5:1, Budaj mal 33 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.
"Predchádzajúci duel v Calgary sme vyhrali len bojovnosťou. Teraz to bolo oveľa lepšie. Hráči predo mnou dali päť gólov a aj vďaka nim sme zvíťazili," povedal po stretnutí Budaj. Asistent trénera Sylvain Lefebvre ho pochválil: "Peter vytiahol viacero skvelých zákrokov v čase, keď sme to najviac potrebovali. Aj keď sme viedli, bolo to stále veľmi náročné. Bol skvelý."

Michal Handzuš si pripísal víťazný gól Los Angeles v súboji s New Jersey (3:1), keď sa presadil v 30. min pri presilovke. Aj vďaka presnému zásahu Banskobystričana sú Kings lídrami NHL. Los Angeles zvíťazilo vo štvrtom domácom stretnutí za sebou a v Staples Centre má najlepší vstup do sezóny od ročníka 1988/89. Asistenciu si pripísal Andrej Meszároš z Philadelphie, ktorý však duel s New York Islanders pre zranenie v hornej časti tela napokon nedohral.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Montreal - Florida 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Carolina - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Philadelphia - New York Islanders 6:1 (2:0, 4:1, 0:0) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1
Toronto - New York Rangers 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Ottawa - Boston 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Detroit - Nashville 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Colorado - Columbus 5:1 (1:0, 3:0, 1:1) - Peter Budaj (Colorado) odchytal celý zápas, mal 33 úspešných zákrokov a stal sa druhou hviezdou duelu
Minnesota - Chicago 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Los Angeles - New Jersey 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 1+0
Calgary - Washington 2:7 (2:1, 0:6, 0:0)
Phoenix - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
St. Louis - Atlanta 4:3 po sam. nájazdoch (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0, 1:0) - Jaroslav Halák (St. Louis) mal 25 úspešných zákrokov
Dallas - Buffalo 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
San Jose - Anaheim 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

NBA: V Chicagu úradoval Rose, v Milwaukee Jennings