11. marca 2010

HALENÁR: Ak chceme byť majstri, musíme vyhrávať

Dvadsaťšesťročný odchovanec futbalového klubu Lokomotíva Trnava Juraj Halenár, ktorý slovenskú najvyššiu súťaž hral vo všetkých troch ...

Juraj Halenár

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) - Dvadsaťšesťročný odchovanec futbalového klubu Lokomotíva Trnava Juraj Halenár, ktorý slovenskú najvyššiu súťaž hral vo všetkých troch bratislavským mužstvách, začal jarnú časť Corgoň ligy 2009/2010 vo veľkom štýle. Útočník majstrovského ŠK Slovan Bratislava hneď v úvodnom súboji s FK DAC 1904 Dunajská Streda (2:0) pridal vo svojom 233. majstrovskom zápase svoj osemdesiaty siedmy ligový gól. V aktuálnom súťažnom ročníku Corgoň ligy 2009/2010 to bol už jeho deviaty presný zásah. Iba o jeden viac ich má na konte Halenárov spoluhráč z útoku a líder streleckej súťaže Pavol Masaryk, ktorý v súboji s Dunajskou Stredou tiež skóroval. Ale v šlágri 21. kola v Banskej Bystrici (1:2) obaja kanonieri belasých vyšli strelecky naprázdno. Autorom jediného bratislavského gólu bol Kornel Saláta.

"Premrhali sme prvý polčas. Stalo sa nám to aj minulý rok. Hovorili sme si to pred zápasom ešte v Bratislave a tiež aj v kabíne v Banskej Bystrici. Prvý polčas sme však robili chyby dozadu a smerom dopredu sme neboli efektívni," citovala oficiálna klubová stránka ŠK Slovan Bratislava www.slovanfutbal.com slová J. Halenára, ktorý svoju bratislavskú ligovú kariéru začínal na Pasienkoch vo farbách FK Inter Bratislava a cez niekdajšiu Artmediu Petržalka sa dostal na Tehelné pole, respektíve na Pasienky, kde je momentálne úradujúci majster Slovenska doma.

Rodák z Trnavy prehru 1:2 pod Urpínom vôbec nečakal. "Veď v druhom polčase sme dali rýchly gól a veril som, že minimálne bod získame," konštatoval Juraj Halenár aj s odstupom niekoľkých dní. Podľa neho tak ako úradujúci šampión dostal v prvom polčase na Štiavničkách dva góly, tak ich po zmene strán mohol aj dať. "Nevyšlo to a Žilina od nás odskočila na 4 body, čo je škoda. Teraz nás čaká ťažká šnúra zápasov. Ale ak chceme byť majstri, tak musíme vyhrávať. To, čo sa nám stalo v prvom polčase v Banskej Bystrici, sa už nesmie zopakovať," zdôraznil útočník, ktorému aj napriek jeho mladému veku do klubu ligových strelcov - stovkárov chýba už iba trinásť gólov. Zo súčasných hráčov Corgoň ligy tak blízko k tejto méte nie je nikto. Cez osemdesiat ligových gólov sa okrem Juraja Halenára dostal už iba 34-ročný Vladimír Kožuch z FC Spartak Trnava, ktorý na 82 gólov potreboval rovné tri stovky majstrovských zápasov v slovenskej najvyššej súťaži.