18. júla 2013

Halenárov dvojgólový odkaz: Chcem hrávať, lavička ma nebaví

Na snímke vpravo Juraj Halenár (Slovan) strieľa druhý gól z penalty brankárovi Vladislavovi Stojanovovi (Razgrad) v prvom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava - PFC Ludogorec Razgrad 17. júla 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 18. júla (TASR) - Spasiteľom bratislavského Slovana v prvom zápase 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 bol útočník Juraj Halenár, ktorý prišiel na ihrisko v 75. minúte namiesto nevýrazného českého dlháňa Pavla Fořta. "Belasí" v tom čase prehrávali s Ludogorcom Razgrad 0:1 a zakrátko prišli o vylúčeného Erika Grendela. Napokon im však Halenárove skúsenosti a pohotovosť v koncovke priniesli vzhľadom na vyššie uvedené okolnosti drahocenné víťazstvo 2:1.

Pasienky s pribúdajúcim koncom zápasu tíchli, málokto by za stavu 0:1 vsadil na slovenského majstra čo i len deravý groš. Slovan dovtedy herne nepresvedčil, nevedel sa dostať za zhustenú obranu súpera a všetko nasvedčovalo tomu, že do odvety pôjde v nevýhodnej pozícii. V 87. minúte sa však Halenár zdravo nasrdil a jeho strela z 20 m skončila v pravom hornom rohu brány, pričom ju ešte mierne nadvihol brankár. V nadstavenom čase strelil 30-ročný kanonier víťazný gól z jedenástky po faule na Lestera Peltiera. "Vbehol som do zápasu, v ktorom nebolo vysoké tempo. Snažil som sa s Lesterom hrať na kolmé lopty a dávať im to za obranu, ale ako som prišiel na ihrisko, dostal Erik červenú kartu. Bolo to ťažké, ale podarilo sa nám skóre otočiť a sme šťastní," povedal Halenár, ktorý ešte dlho po zápase ako jeho jednoznačný hrdina absolvoval mediálne aktivity.

Striedajúci žolík sa pristavil pri akciách, ktoré viedli ku gólom. "Pred prvým som dostal dobrú loptu do stredu ihriska, vystrelil som a brankár ju možno podcenil, to však nie je môj problém. Pri penalte som presne vedel čo spravím, nechcel som špekulovať. Kopol som ju tak, ako som chcel. O tom, či mala alebo nemala byť, netreba diskutovať, Lester bol jasne faulovaný," dodal Halenár, ktorý má na konte viac než stovku ligových gólov. Napriek jeho schopnostiam dostávajú v úvode novej sezóny šancu v základe iní hráči z ofenzívy.

"Neviem, či mám ešte niekoho presviedčať, keď mám odohratých 300 zápasov v lige a okolo 60-70 v pohároch. Je to vždy na trénerovi, ale za seba poviem, že ma nebaví sedieť na lavičke a nechcem na nej byť. Keď som zdravý, chcem vždy hrať." Dvoma gólmi v priebehu pätnástich minút vyslal Samuelovi Slovákovi odkaz pred odvetou, ktorá je na programe 24. júla o 19.30 SELČ v Razgrade. V nej Slovan bude musieť nielen dobre brániť, gól v sieti bulharského majstra by mohol byť postupovou pečaťou.