Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. apríla 2011

Halina Pawlowská je starou mamou, jej dcéra porodila HugaČeská moderátorka, spisovateľka a scenáristka Halina Pawlowská sa stala starou mamou. Jej dcéra Natália v piatok popoludní porodila syna, ktorému dala meno Hugo. ...Zdieľať
halina pawlowska Halina PawlowskáFoto: odhaleno.cz BRATISLAVA 9. apríla (WEBNOVINY) - Česká moderátorka, spisovateľka a scenáristka Halina Pawlowská sa stala starou mamou. Jej dcéra Natália v piatok popoludní porodila syna, ktorému dala meno Hugo. "Je ryšavý ako líška, meria 51 centimetrov a váži 3,70 kilogramu," povedala Pawlowská pre webovú stránku iDNES.cz. Pôrod sa však nezaobišiel bez komplikácií, lekári museli pristúpiť k cisárskemu rezu.


Chlapček je prvým vnukom Pawlowskej. Hoci sa na jeho príchod veľmi tešila, oslovenie "babička" sa jej až tak nepozdáva. "Pridáva to roky," uviedla. "Mám však rada nové začiatky," dodala. Okrem 30-ročnej dcéry Natálie má Pawlowská ešte syna Petra, ktorý tento rok oslávi 25. narodeniny.

Halina Pawlowská sa okrem písania kníh venuje práci v televízii a vo filme. Niekoľko rokov uvádzala obľúbenú reláciu Banánové rybičky (1999). Autorsky sa podieľala na filmoch Evo, vdej se! (1983), Můj hříšný muž (1986), Vrať se do hrobu! (1989) a Díky za každé nové ráno (1994), ktorý získal Českého leva pre najlepší film. Zahrala si v snímkach O život (2007) či Nestyda (2008).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rappera Gucciho Manea zatkli, vyhodil ženu z idúceho vozidla
<< predchádzajúci článok
Rozhovor: Ján Koleník dokáže zahrať tak drsňáka, ako aj svätého