Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2007

Hanbiť sa za 1. máj by bola chyba



Hanbiť sa za 1. máj ako Sviatok práce by bola podľa predsedu vlády a strany Smer-SD Roberta Fica veľká chyba. Povedal to dnes v príhovore občanom na slávnosti stavania mája v areáli Radosť pri ...



Zdieľať

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Hanbiť sa za 1. máj ako Sviatok práce by bola podľa predsedu vlády a strany Smer-SD Roberta Fica veľká chyba. Povedal to dnes v príhovore občanom na slávnosti stavania mája v areáli Radosť pri Štrkoveckom jazere v bratislavskom Ružinove.

1. máj je v medzinárodnom spoločenstve spájaný predovšetkým s udalosťami, keď sa ľudia pokúšali vybojovať si lepšie pracovné podmienky, najmä osemhodinový pracovný čas, povedal v príhovore Fico. "Nevidíme dôvod, aby sme sa k 1. máju ako sviatku práce neprihlásili. Snáď sa nebudeme hanbiť za to, že máme 1. máj. To by bola veľká chyba," povedal Fico s tým, že by sa mal stať pevnou súčasťou nášho politického kalendára "aby sme sa takto mohli príjemne stretnúť a porozprávať sa o vážnych veciach."

"Som veľmi rád, že môžem spomenúť aj veľký súboj, ktorý teraz zvádzame o novú podobu Zákonníka práce," povedal Fico s tým, že jej navrhovateľom nejde o nič iné, len o posilnenie postavenia zamestnancov, "ale tak, aby to neohrozovalo hospodársky rast, ktorý je pre Slovenskú republiku taký dôležitý". Návrh, ktorý schválila vláda a posunula do parlamentu podľa Fica významne posilňuje práva zamestnanca v pracovnom pomere. Zdôraznil najmä odstupné a zabránenie reťazenia pracovných pomerov a zneužívanie skúšobnej lehoty i rozdiel medzi pracovnoprávnym vzťahom a živnosťou.

Na slávnosti stavania mája bol Fico približne pol hodinu. Okrem príhovoru absolvoval viacero neformálnych rozhovorov s občanmi, s niektorými sa odfotografoval či venoval autogram. Okrem neho bolo v areáli Radosť aj viacero ďalších funkcionárov Smeru-SD - podpredseda Marek Maďarič, poslanci Robert Madej, Dušan Jarjabek, ružinovský starosta Slavomír Drozd a ďalší.

SITA



© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Napäté vzťahy Estónska s Ruskom v dôsledku nočných nepokojov
<< predchádzajúci článok
Berlín predĺži prechodné obdobie pre nových členov EÚ

Hanbiť sa za 1. máj by bola chyba - diskusné fórum čitateľov