Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2007

Vláda chce benzín za 35 korúnVláda je presvedčená, že ceny pohonných látok by mohli klesnúť. Rafinéria Slovnaft podľa premiéra Roberta Fica adekvátne nezohľadňuje pri tvorbe cien posilňovanie koruny voči doláru. "Cena ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Vláda je presvedčená, že ceny pohonných látok by mohli klesnúť. Rafinéria Slovnaft podľa premiéra Roberta Fica adekvátne nezohľadňuje pri tvorbe cien posilňovanie koruny voči doláru. "Cena benzínu by mala byť niekde na úrovni 35 korún," povedal premiér v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy". Dodal, že ak sa vláde nepodarí presvedčiť Slovnaft, že ceny benzínu sú "zbytočne vysoké", použije všetky legitímne nástroje, ktoré má k dispozícii, aby dosiahla ich zníženie. "Neexistujú dôvody na taký nárast cien benzínu," zdôraznil Fico.

Vláda podľa premiéra nerezignovala na prehodnocovanie privatizačných zmlúv u tých monopolov, kde napriek 51-percentnej majorite nemá štát adekvátny podiel na rozhodovaní, ako napríklad v Slovenskom plynárenskom priemysle. Povedal, že táto téma je v záujme vlády, jej otvorenie by si však vyžiadalo dlhoročné ústavné spory.

Minister zdravotníctva Ivan Valentovič má podporu premiéra. "Má moju podporu, pretože viem čo robí," poznamenal premiér, ktorý čaká na konkrétnu podobu zákonov upravujúcich zdravotné poistenie. Podľa Fica je naďalej v hre aj alternatíva, podľa ktorej by zdravotnú starostlivosť pokrývala jediná zdravotná poisťovňa, tomuto riešeniu však nie sú naklonení koaliční partneri Smeru-SD.

V súvislosti s ťažbou dreva v chránených územiach Tichej a Kôprovej doliny premiér povedal, že rozhodujúce slovo pri jej prípadnom obnovení bude mať Štátna inšpekcia životného prostredia. Podľa Fica médiá o prípade informujú, akoby išlo o ťažbu zdravého dreva, v skutočnosti však ide len o "upratanie kalamity". Aj tento prípad podľa neho dokumentuje nárast neobjektívnych informácií o činnosti súčasnej vlády.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľvyslanci BR sa stretli s albánskym a srbským obyvateľmi
<< predchádzajúci článok
Janukovyč prejavil ochotu dohodnúť sa o predčasných voľbách