29. mája 2014

Handzuš bol hrdinom Chicaga, udržal ho v hre o Stanley Cup

Michal Hadzuš so spoluhráčmi sa teší z víťazného gólu v sieti Jonathana Quicka.

Michal Hadzuš so spoluhráčmi sa teší z víťazného gólu v sieti Jonathana Quicka. Foto: TASR/AP
Chicago 29. mája (TASR) - Slovenský hokejista Michal Handzuš rozhodol v druhom predĺžení o triumfe Chicaga v piatom finálovom súboji play off Západnej konferencie NHL nad Los Angeles 5:4. Obhajcovia trofeje sú tak stále v hre o zisk Stanleyho pohára, keď znížili stav série na 2:3. Hosťom nepomohol ani 11. gól najlepšieho strelca vyraďovačky Mariána Gáboríka.

Marián Gáborík prekonáva Coreya Crawforda. Foto: TASR/AP

Blackhawks mali lepší vstup do zápasu a v 12. minúte viedli už 3:1. Los Angeles potom naštartoval presný zásah Gáboríka a Kings po druhej tretine otočili na 4:3 vo svoj prospech. Ben Smith v tretej časti poslal duel do predĺženia a v 83. minúte rozhodol o triumfe Chicaga Handzuš svojim druhým gólom v play off, keď sa sám pred Jonathanom Quickom presadil bekhendovým blafákom. Patrick Kane v drese domácich nazbieral štyri asistencie, Gáborík si okrem gólu pripísal aj asistenciu.

Hráči Los Angeles budú mať ďalšiu šancu spečatiť postup do finále profiligy v noci na sobotu na domácom ľade.