Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

05. augusta 2006

Handzuša vymenili do Chicaga za CalderaSlovenský hokejový útočník Michal Handzuš nezačne sezónu vo Philadelphii, kde pôsobil doteraz, ale v Chicagu. Vedenie Flyers vymenilo skúseného centra za krídelníka Kyla Caldera, ktorý bol nedávno na ...Zdieľať
CHICAGO 5. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Michal Handzuš nezačne sezónu vo Philadelphii, kde pôsobil doteraz, ale v Chicagu. Vedenie Flyers vymenilo skúseného centra za krídelníka Kyla Caldera, ktorý bol nedávno na arbitráži a vedenie Blackhawks pred niekoľkými dňami súhlasilo s návrhom ročného kontraktu na 2,95 milióna dolárov. Ten teraz prechádza do Philadelphie. Chicago získalo Handzušov kontrakt na 2,128 milióna dolárov na rok. Vo Philadelphii zostal po odchode Handzuša a nedávno aj Branka Radivojeviča do Minnesoty zo Slovákov už len Štefan Ružička, ktorý v uplynulej sezóne zažil svoju premiéru v NHL, keď nastúpil v jednom zápase. "V Michalovi Handzušovi sme získali vynikajúceho, kvalitného centra, ktorý vie hrať smerom dopredu i dozadu. Cítili sme, že sme potrebovali podobného stredného útočníka, ktorý by hral proti ostatným špičkovým centrom v našej Západnej konferencii. Zároveň cítime, že Michal by si mohol rozumieť s Martinom Havlátom. Myslíme si totiž, že útok Havlát, Handzuš a Tuomo Ruutu bude veľmi kvalitný," povedal generálny manažér Blackhawks Dale Tallon.

Dvadsaťdeväťročný Handzuš odohral v poslednej sezóne za Philadelphiu 73 stretnutí, v ktorých strelil 11 gólov a na ďalších 33 prihral. V klube, kde mali nadbytok centrov, bol najlepší na vhadzovaniach s 53,2-percentnou úspešnosťou, čo ho radilo na 18. miesto v celej lige. Okrem Philadelphie hrával Handzuš v NHL aj za Phoenix a St. Louis. Po poslednej sezóne sa začiatkom mája podrobil operácii ľavého ramena, kde mal čiastočne natrhnutý sval. O dva roky mladší Calder doteraz zarábal 1,31 milióna dolárov, ale po arbitráži jeho plat stúpol viac ako dvojnásobne. Chicago výrok súdu akceptovalo, ale následne pripravovalo výmenu. Calder doteraz odohral v šiestich sezónach za Chicago 359 stretnutí, v ktorých mal bilanciu 85 gólov, 125 asistencií a 184 trestných minút. Za najvydarenejší považuje posledný ročník, v ktorom bol s 59 bodmi najproduktívnejším hráčom "jastrabov".
SITA,AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Landisova B-vzorka pozitívna, chce dokázať svoju nevinu
<< predchádzajúci článok
Na Dunajskom pohári remíza Slovenska s Holandskom