25. apríla 2010

Hanlonovi zverenci zdolali aj Nemcov

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila aj vo svojom druhom tohtotýždňovom prípravnom stretnutí, keď v Ravensburgu vyhrala nad domácim Nemeckom 3:2 po predĺžení. ...

hokej  slovensko   nemecko Foto: SITA/AP

RAVENSBURG 25. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila aj vo svojom druhom tohtotýždňovom prípravnom stretnutí, keď v Ravensburgu vyhrala nad domácim Nemeckom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól si na svoje konto pripísal v 62. min Andrej Podkonický. Tréner Glen Hanlon si na slovenskej lavičke pripísal druhé víťazstvo vo štvrtom zápase. Slovensko zvíťazilo nad Nemeckom po troch rokoch, naposledy sa radovalo 1. mája 2007 na svetovom šampionáte v Moskve (5:1). Odvtedy Slováci s Nemcami prehrali päť stretnutí.

Skóre nedeľňajšieho stretnutia otvoril v 5. min pri presilovke Zagrapan, na Müllerovo vyrovnanie odpovedal o 104 sekúnd Bulík. Müller v tretej tretine svojím druhým gólom v zápase poslal duel do predĺženia, ktoré po 70 sekundách rozhodol Podkonický.

Výsledok - nedeľa:
Nemecko - Slovensko 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 11. M. Müller (Wolf), 55. M. Müller (Wolf, Hördler) - 5. Zagrapan (Čiernik, Švarný), 13. Bulík (Michal Chovan, Marcel Haščák), 62. Podkonický (Ivan Majeský)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Nemecko: Zepp - Holzer, Schmidt, J. Krueger, Braun, Ch. Fischer, Butenschön, Hördler, Baxmann - Greilinger, Hospelt, Hager - Michael Wolf, Ullmann, M. Müller - Tripp, Yannic Seidenberg, Rankel - Lewandowski, A. Barta, Kreutzer

Slovensko: Hamerlík - Ivan Majeský, Starosta, Lintner, Graňák, T. Slovák, V. Mihálik, P. Frühauf, Švarný - Bartovič, Podkonický, Zálešák - Pánik, Zagrapan, Čiernik - Tatar, Macho, Záborský - Marcel Haščák, Bulík, Michal Chovan

Slováci nadviazali v zápase na dobrý výkon z piatkového duelu so Švajčiarskom. Hrali pozorne v defenzíve a smerom dopredu boli tiež nebezpeční. V 5. min pri presilovke vystrelil od modrej čiary Švarný a po závare pred nemeckou bránkou zasunul puk do siete Zagrapan. Nemci sa snažili vyrovnať, podarilo sa im to v 11. min, keď Hamerlík neudržal Wolfovu strelu. Poskakujúci puk nedokázal dostať do bezpečia Mihálik a Müller už nemal problém skórovať - 1:1. Slováci dokázali na nemecký gól veľmi rýchlo odpovedať, Marcel Haščák s Michalom Chovanom výborne napádali, následne našli pred bránkou voľného Bulíka, ktorý strelou do hornej časti bránky zabezpečil Slovákom opäť vedenie. Nemci hrali aktívne a agresívne, Slováci sa uchyľovali k faulom. V závere prvej tretiny hrali takmer šesť minút oslabení, 29 sekúnd aj o dvoch hráčov, ale Nemci početnú prevahu nevyužili. Najväčšiu šancu spálil Wolf.

V druhej tretine pokračovali oba tímy v dobrom výkone, vypracovali si niekoľko šancí, ale brankári Zepp a Hamerlík boli pozorní. Slovákov opäť oberali o sily vylúčenia, aj s prispením gólmana Hamerlíka sa však ubránili aj 86-sekundovej nevýhode o dvoch hráčov.

Na ľade sa niekoľkokrát zaiskrilo, v úvode tretej tretiny najmä medzi Frühaufom a Hagerom. Slováci mali možnosť rozhodnúť v presilovke. Nemci sa snažili o vyrovnanie, napokon sa im to podarilo v 55. min, keď sa presadil druhýkrát v zápase Marcel Müller. Slováci boli v tretej tretine strelecky aktívnejší, gól však nedokázali dať. Úspechom sa skončil až pokus Andreja Podkonického po Majeského asistencii po 70 sekundách predĺženia.