25. apríla 2010

Nedeľa v Skýcove v réžii Haviara i Svitka

Počas druhého súťažného dňa 2. kola medzinárodných majstrovstiev SR, pretekov Slovenského pohára a Pohára Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) v country crosse v nedeľu ...

svitko Foto: SITA/SMF

SKÝCOV 25. apríla (WEBNOVINY) - Počas druhého súťažného dňa 2. kola medzinárodných majstrovstiev SR, pretekov Slovenského pohára a Pohára Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) v country crosse v nedeľu v motokrosovom areáli Skýcov - Košariská dominovali osvedčení reprezentanti SR. V konkurencii 174 jazdcov zo Slovenska, Česka a Ukrajiny zvíťazili v jednotlivých triedach účastníci minuloročných európskych a svetových podujatí v slovenských dresoch. V triede E1 bol najrýchlejší Marek Haviar pred Radkom Matoškom, tretí bol český pretekár Martin Gottvald, ktorý súťaží s licenciou SMF. V triede E2 obsadili všetky medailové pozície reprezentanti SR v poradí Štefan Svitko, Jaroslav Štrbek a Thomas Hostinský. Najúspešnejší v triede E3 bol Róbert Kapajčík pred Jurajom Dozsom a Zlatkom Novosádom.

Výsledky nedeľňajšieho 2. súťažného dňa v rámci 2. kola medzinárodných majstrovstiev SR:
Trieda E1: 1. Marek Haviar, 2. Radek Matoška (obaja SR), 3. Martin Gottvald (ČR-licencia SMF)
Trieda E2: 1. Štefan Svitko, 2. Jaroslav Štrbek, 3. Thomas Hostinský (všetci SR)
Trieda E3: 1. Róbert Kapajčík, 2. Juraj Dozsa, 3. Zlatko Novosád (všetci SR)
Juniori: 1. Róbert Kapajčík, 2. Thomas Hostinský, 3. Marek Haviar
Veteráni: 1. Zdeněk Cyprián (ČR-licencia SMF), 2. Emil Čunderlík (SR), 3. Daniel Jarnot (ČR-licencia SMF).