04. januára 2008

Hantuchová druhou najlepšou veteránkou uplynulého roka

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová obsadila druhé miesto v kategórii veteránok vo výročnej ankete internetovej stránky TennisReporters.net.

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová obsadila druhé miesto v kategórii veteránok vo výročnej ankete internetovej stránky TennisReporters.net. Dvadsaťštyriročná popradská rodáčka získala v tejto kategórii zrejme súvisiacej skôr so skúsenosťami na okruhu WTA, než netaktne s vekom, 20,7% hlasov. Prvú priečku obsadila úradujúca wimbledonská šampiónka Američanka Venus Williamsová (60,7%). Tretia skončila Rakúšanka Sybille Bammerová (17,9%). Medzi mužmi v rovnakej sekcii dominoval Argentínčan David Nalbandian (68,6%). Ďalšími laureátmi sa stali: najlepší hráč - Roger Federer (Švajč./90,7%) / Justine Heninová (Belg./92,9%), najsexi hráč - Marat Safin (Rus./24,3%) / Ana Ivanovičová (Srb./39,3%), nováčik roka - John Isner (USA/53,6%) / Ágnes Szávayová (Maď./60,0%), najväčší pokrok - Novak Djokovič (Srb./72,9%) / Ana Ivanovičová (Srb./58,6%), zápas roka - Federer proti Rafaelovi Nadalovi (Šp.) vo wimbledonskom finále (81,4%) / Heninová proti Marii Šarapovovej (Rus.) vo finále MS WTA Tour, krach roka - Lleyton Hewitt (Austr./70,0%) / Amélie Mauresmová (Fr./70,0%). SITA