Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2019

Haváriu autobusu na Kube neprežilo sedem ľudí vrátane štyroch turistovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Havana 11. januára (TASR) - Celkovo sedem mŕtvych a päť kriticky zranených osôb si vyžiadala havária autobusu, ku ktorej došlo v piatok na Kube. Vo vozidle sa nachádzalo 18 Kubáncov a 22 turistov z Argentíny, Británie, Holandska, Francúzska, Kanady a Mexika, informovala spravodajská stanica Sky News.


Autobus havaroval na úseku medzi mestami Baracoa a Guantánamo. Podľa miestnych médií vodič pri predbiehaní iného vozidla na mokrej kľukatej ceste stratil kontrolu nad autobusom, ktorý následne vyletel z vozovky a prevrátil sa. Ako vidno na zverejnených fotografiách, predná časť vozidla bola odtrhnutá.

Tlačová agentúra AFP spresnila, že medzi siedmimi mŕtvymi boli štyria zahraniční turisti - Francúz, Nemka a dve Argentínčanky. Zranenia utrpelo celkovo 33 ľudí. Autobus patril podľa stanice BBC štátnej prepravnej spoločnosti Viazul, ktorú mnoho zahraničných turistov využíva na presun po tejto ostrovnej krajine.

Cestné komunikácie na Kube sú nedostatočne osvetlené, zle udržiavané a príliš úzke, píše BBC. Vlani na nich následkom dopravných nehôd prišlo o život 750 ľudí a 8000 osôb utrpelo zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump oznámil, že stav núdze pre múr nevyhlási
<< predchádzajúci článok
Grécky premiér zablahoželal Macedónsku k schváleniu zmeny ústavy

Haváriu autobusu na Kube neprežilo sedem ľudí vrátane štyroch turistov - diskusné fórum čitateľov