HC Košice - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:3

Góly: 17. P. Bartoš (Kmiť), 60. ...

BRATISLAVA 28. marca -

Hokej - T-com extraliga - semifinále - 2. zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HC Košice - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) - stav série 0:2

Góly: 17. P. Bartoš (Kmiť), 60. Lažo (Podhradský, Krayzel) - 10. Halaj (Kubenko, Fabian), 15. Kroták, 55. Kroták (Jasovský), vylúčení: 9:13 na 2 min, navyše: Hvila (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Konc - Mášik, Novák, 8343 divákov

Košice: J. Laco - Kledrowetz, M. Varga, Podhradský, Kall, Špelda, P. Frühauf - Jenčík, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Dravecký - Hvila, M. Lukáč, Šimurda - Krayzel, Ľ. Sabol (12. T. Marcinko), M. Slovák

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Javín, Kumstát, Fabian, M. Turan, Bambúch, Gurčík, Vorobel - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - J. Kopecký, Juraj Faith, Tomášek - Martin Segľa, Smolka, Marcel Haščák

Druhé stretnutie v Košiciach začali oba tímy pozornejšie v obrane. Brankári museli kryť väčšinou len strely zo stredných vzdialeností. S pokusom Laža v 3. min si bez problémov poradil Kožuch, na druhej strane sa zase musel činiť Laco pri popradskej presilovke. Pri vylúčení Kmiťa ho najskôr ohrozil Faith a krátko nato Kubenko. Brankár hostí musel zasahovať v 6. min, keď sa do strely oprel Špelda. Skvelým zákrokom sa prezentoval aj o dve minúty neskôr, keď sa na neho rútil Lažo, ale medzeru medzi betónmi nenašiel. Popradčanov dostal na koňa Halaj. Pri presilovke v 10. min si nakorčuľoval medzi kruhy a strelou z prvej rozvlnil sieť. V 15. min bolo už 0:2, Košičania zabudli na Krotáka a ten vo vlastnom oslabení ponúknutú príležitosť využil, keď nájazd zakončil chladnokrvne. Streliť prvý gól svojho tímu sa v 17. min zo svojej parkety pokúšal Kledrowetz, v pokračujúcej početnej výhode pri vylúčení Tomášeka sa potom Vargova strela dostala ku Kmiťovi, ten našiel Bartoša a Kožuch kapituloval - 1:2. V závere I. tretiny mohol pri presilovke vyrovnať Podhradský, no mieril nad. V 24. min sa do dobrej príležitosti dostal hosťujúci Pavličko, ale Varga ho zastavil len nedovolene. Vzápätí prišiel faul Hvilu, ale Poprad vyše minútovú presilovku 5:3 nevyužil. V polovici zápasu sa o vyrovnanie pokúšali Lažo a Podhradský, ktorí však pri vylúčení Kumstáta puk za Kožucha nepretlačili. Lapačka popradského brankára vyletela pohotovo aj v 36. min po strele Lukáča. V tretej tretine museli Košičania zvýšiť útočné úsilie. Šimurda vyskúšal v 45. min Kožuchov postreh, na druhej strane pálil tvrdo Škovira. Pri vylúčení Faitha mal druhý košický gól na hokejke Kmiť, ale brankár Popradu svoj tím opäť podržal. Hostia hrali v defenzíve veľmi pozorne, len vyčkával na domáce zaváhanie. To prišlo v 55. min, puk stratil Varga a Kroták po spolupráci s Jasovským skóroval. Snaha Košičanov spraviť ešte niečo s výsledkom stretnutia bola poznačená nervozitou a v závere aj zranením Bartoša. Šestnásť sekúnd pred koncom znížil Lažo, ale kontaktný gól prišiel príliš neskoro. Poprad tak zaznamenal v tohtoročnom play off šieste víťazstvo za sebou, z toho štvrté na ľade súpera.

Hlasy:

Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Vstup do zápasu sme nemali dobrý. Súper sa dostal do dvojgólového vedenia. Po kontaktnom góle sme si vytvorili tlak, ale ten bol jalový a navyše popradský brankár Kožuch

nepriestrelný. Snažili sme sa o vyrovnanie, ale rozhodujúci bol tretí gól, ktorý padol po chybe Vargu. Presný zásah Laža prišiel až tesne pred koncom, keď už bolo o výsledku rozhodnuté."

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Vedeli sme, že play off je predovšetkým o psychike a hernej disciplíne. Nám veľmi pomohol prvý zápas, boli sme tak vo výhode. Dnes sme mali začiatok veľmi dobrý. Desať minút sme boli lepším tímom a strelili aj vedúci gól. Potom však prišli naše zbytočné vylúčenia, ale sme radi, že sme tento zápas dotiahli do víťazného konca aj vďaka pozornej obrane, z ktorej sme vyrážali do protiútokov."