31. októbra 2011

HC Lev proti Omsku natiahol sériu prehier na šesť

Hráči HC Lev Poprad podľahli ...

hc lev omsk Brankár HC LEV Poprad Tomáš Duba (uprostred dole) počas hokejového zápasu KHL medzi HC LEV Poprad – Avangard Omsk. Poprad, 31. október 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

POPRAD 31. októbra (WEBNOVINY) - Hráči HC Lev Poprad podľahli v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na vlastnom ľade ruskému Avangardu Omsk 1:3. Skóre duelu otvoril v 10. min Alexander Frolov, v 19. min zvýšil náskok favorita Roman Červenka.

Pri oboch góloch Omsku asistoval Platonov. Na začiatku tretej tretiny síce dosiahol kontaktný gól Ľuboš Bartečko po prihrávke reprezentačného kolegu Ladislava Nagya, o triumfe hostí však s definitívnou platnosťou rozhodol svojim druhým gólom Červenka.

HC Lev Poprad - Avangard Omsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 43. BARTEČKO (NAGY) - 10. A. Frolov (Platonov), 19. Červenka (Ljamin, Platonov), 56. Červenka (M. Škoula)
Vylúčenia: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali:S. Gusev, A. Belov - A. Sadovnikov, D. Tarasov,4500 divákov (vypredané)

HC Lev: Duba - Pilař, Klouček, Hunkes, Sigalet, Mezei, Lewis, Jank - Bartečko, V. Nedorost, Nagy - Špirko, J. Mikúš, Netík - Rudolf Huna, Balán, Chabada - Fabricius, E. Lundberg, Sekáč - Da Silva
Avangard Omsk: Rämo - M. Škoula, Rjabikin, Ljamin, Pervišin, Belov, Pivcakin - Averin, D.Sjomin, Červenka - Perežogin, Kurjanov, Popov - Platonov, S.Kalinin, A. Frolov - Nešterov, Ivanov, Berdnikov - Pervušin

I. tretina
Hokejisti popradského tímu začali súboj so silným súperom platonickým tlakom, ktoré však vylúčením narušil Netík. V následnej presilovke si Omsk nevytvoril vážnejšiu príležitosť a Lev tak prvé nebezpečie zažehnal. Hostia mali viac z hry a dokázali Poprad zatlačiť vo vlastnej tretine. Duba sa musel mať na pozore, keď manévroval Frolov, v dobrej šanci sa ocital i Ivanov, no zo sľubnej pozície prestrelil. V 9. minúte sa do útoku rútil Špirko, jeho príklep gólom neskončil. Omsk svoju prevahu zúročil a skóre otvoril Frolov - 0:1.

Domáci mohli vyrovnať, keď sa Netík rútil na Räma, fínsky gólman však jeho forhendový blafák vystihol. Hostia v prvej časti jasne dominovali a dve minúty pred sirénou jasne predviedli prečo. Platonov za útočnou modrou posunul puk na Ljamina, ktorý krížnym pasom našiel Červenku a český útočník do prázdnej brány pridal druhý gól.

II. tretina
Lev mohol na začiatku druhej časti streliť kontaktný gól, Fabricius prihral Sekáčovi pred Räma, ale puk neskončil v sieti. V početnej výhode po vylúčení Červenku pálil na bránu Hunkes, odrazený puk do poloprázdnej brány v "neupratal" Mikúš a Poprad bol stále bez gólu. V ďalšej sľubnej šanci sa ocital Chabada, v dobrej pozícii však netrafil puk.

Fanúšikovia sa fotia s maskotom HC LEV Poprad počas hokejového zápasu KHL medzi HC LEV Poprad – Avangard Omsk. Poprad, 31. október 2011. Foto: SITA/Jozef JakubčoV 31. minúte bol blízko prelomenia streleckej smoly Nedorost, Rämö pri jeho dorážke znovu predviedol svoje kvality. Rulíkovi zverenci mohli inkasovať vo vlastnej presilovke, blízko k tretiemu gólu Omsku boli Perežogin s Frolovom. V 36. minúte hrali hostia dvadsaťsekundovú presilovku o dvoch hráčov a Frolov po krížnom pase Škoulu stroskotal na Dubovi. Omsk v týchto momentoch nevedel vyprodukovať finálnu prihrávku a Červenka omylom vysunul do brejku Bartečka, ten tiesnený neskóroval. Vzápätí Lewis vysunul do brejku Nedorosta a Rämö zase predviedol svoje nesporné kvality.

III. tretina
Vypredané domáce tribúny premiérovo potešil kapitán HC Lev Ľuboš Bartečko, ktorý v početnej výhode v úvode tretej časti zužitkoval Nagyovu prihrávku a prekonal bezmocného gólmana - 1:2. Vyrovnanie mali následne na hokejkách Huna či Špirko, no neuspeli. Omsk sa sústredil na pozorné bránenie stredného pásma a súpera nútil strieľať zo strednej vzdialenosti. Odpor domácich Avangard definitívne zlomil v záverečnej päťminútovke, keď sa Červenka presadil v početnej výhode strelou od modrej.