Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2021

Heger odišiel na zahraničnú cestu do Varšavy, diskutovať bude o pandémii aj európskej agendeRokovania vo Varšave v Poľsku sa budú týkať aktuálnej epidemiologickej situácie, európskej agendy či bilaterálnej a cezhraničnej spolupráce. Uviedlo to tlačové oddelenieZdieľať
bp_8656 676x452 10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Rokovania vo Varšave v Poľsku sa budú týkať aktuálnej epidemiologickej situácie, európskej agendy či bilaterálnej a cezhraničnej spolupráce. Uviedlo to tlačové oddelenie Úradu vlády SR pred štvrtkovou oficiálnou návštevou premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) v Poľsku.


Z premiérovho pracovného programu vyplýva, že sa vo Varšave stretne s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a predsedom vlády Mateuszom Morawieckim. Poobede navštívi Slovenský inštitút a tiež položí vence k pomníku Čaty 535 Slovákov a k Hrobu neznámeho vojaka.

S premiérom cestuje aj poslanec Národnej rady SR a predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO). Ten bude mať vo Varšave samostatný program. Stretnúť by sa mal s poľským podpredsedom Výboru pre infraštruktúru a podpredsedom pre hospodárstvo a rozvoj Sejmu Poľskej republiky.

Do Hegerovej delegácie patrí aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec a veľvyslanec SR v Poľskej republike Andrej Droba.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger odišiel na zahraničnú cestu do Varšavy, diskutovať bude o pandémii aj európskej agende © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci sa ľahšie dostanú do Holadska i na Cyprus, zaradili nás na zoznam bezpečných krajín
<< predchádzajúci článok
Sulíkova výzva na vrátenie dotácií na nájomné sa zdá byť úspešná, žiadatelia odovzdali už tisíce eur

Heger odišiel na zahraničnú cestu do Varšavy, diskutovať bude o pandémii aj európskej agende - diskusné fórum čitateľov