10. januára 2006

Heninová nešetrila Hingisovú

Pre Martinu Hingisovú nerastú stromy do neba.

Tri dni potom, ako sa na turnaji v Gold Coaste dostala po svojom návrate do profesionálneho kolotoča až do semifinále, v Sydney vypadla v 1. kole. Švajčiarka prehrala súboj bývalých svetových jednotiek s Belgičankou Justine Heninovou-Hardennovou 3:6, 3:6.

Košická rodáčka pritom počas 69-minútového zápasu nehrala zle. V úvode prvého setu mala šance, aby súperke ušla na 2:0, namiesto toho sa musela doťahovať na ňu z 0:2, potom však vyrovnala. Konštantnejšej Belgičanke sa však podarili dva brejky a set patril jej.
V druhom dejstve bol kľúčový stav 2:2
a 0:30, keď Heninová uhrala12 lôpt za sebou. Napriek tomu, že 25-ročná Hingisová  mala v štyroch hrách gembaly, nevedela ich využiť.
Dôležité body rozhodla pre seba Belgičanka, ktorá takisto pauzovala od októbra pre zranenie. U Hingisovej sa prejavili  fyzické problémy spôsobené trojročnou prestávkou. Sama však tvrdí, že je na dobrej ceste, tento týždeň si ešte potrénuje a na budúci týždeň skúsi šťastie v grandslamovom Melbourne Parku.