Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. júna 2022

Herec Kevin Spacey bude čeliť obvineniu zo sexuálneho obťažovaniaPodľa sudcu by sa teraz 50-ročný Rapp mohol domáhať odškodného za ublíženie na zdraví a úmyselné spôsobenie emocionálnej traumy.Zdieľať
Herec Kevin Spacey bude čeliť obvineniu zo sexuálneho obťažovania

Americký federálny súd zamietol v pondelok snahy herca Kevina Spaceyho o to, aby boli obvinenia zo sexuálneho obťažovania voči nemu označené ako nedôvodné.


Spacey je obvinený z toho, že v roku 1986 počas večierku vo svojom sídle na Manhattane sexuálne obťažoval vtedy 14-ročného herca Anthonyho Rappa. Podľa federálneho sudcu Lewisa Kaplana však existujú faktické spory o tom, či sa Spacey naozaj dotýkal Rappových intímnych partií, aby si tak uspokojil vlastné sexuálne túžby.

Podľa sudcu by sa teraz 50-ročný Rapp mohol domáhať odškodného za ublíženie na zdraví a úmyselné spôsobenie emocionálnej traumy.

Spacey podľa súdnych záznamov obvinenia kategoricky poprel. V americkom raňajšom televíznom programe Dobré ráno, Amerika tiež vyhlásil, že si je istý, že sa mu svoju nevinu podarí dokázať.

Kevin Spacey bol súčasťou vlny obvinení zo sexuálneho obťažovania v roku 2017, po ktorej s ním bola ukončená zmluva na televíznom seriáli Dom z kariet (House of Cards). Herca obvinilo v minulosti z obťažovania viac ako tridsať mužov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Princ Harry a Meghan zverejnili fotografiu dcéry Lilibet
<< predchádzajúci článok
Prvá dáma slovenského herectva, Mária Kráľovičová, sa dožíva 95 rokov