24hod.sk    Šport    Hokej

05. januára 2006

Hetrik mu nebol súdený

Slovenský hokejový útočník Peter Fabuš obliekajúci dres Třinca mal v zápase českej najvyššej súťaže proti Karlovým Varom na dosah hetrik.

Za stavu 3:2 v prospech domácich železiarov však v momente, keď sa pred prázdnou bránkou súpera chystal vystreliť, zlomil hokejku. Do konca stretnutia chýbalo 6 minút, a tak mohol gólom definitívne zlomiť odpor súpera. Už v prvej tretine dlhoročný hráč Dukly Trenčín svojím prvým presným zásahom v tomto zápase vyrovnával na 1:1 a v 46. min dostal domácich do vedenia 3:2. Zavŕšiť hetrik mu však nebolo dopriate. „Za celú sezónu zlomím tak štyri-päť hokejok. Teraz sa mi to stane v takejto situácii, zažil som to vôbec po prvý raz. Takmer ma chytil amok,“ povedal Fabuš, jeden z trojice najlepších hráčov zápasu.