Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. februára 2006

Hewlett-Packard v 1.finančnom štvrťroku s výnosmi 22,7 mld.USDAmerický výrobca počítačov Hewlett-Packard (HP) dosiahol za svoj prvý finančný štvrťrok, ktorý sa skončil 31. januára, celkové výnosy 22,7 mld. USD. Ako spoločnosť uviedla, jej ...Zdieľať

SAN FRANCISCO 16. februára (WN/SITA, Reuters) - Americký výrobca počítačov Hewlett-Packard (HP) dosiahol za svoj prvý finančný štvrťrok, ktorý sa skončil 31. januára, celkové výnosy 22,7 mld. USD. Ako spoločnosť uviedla, jej výnosy stúpli z úrovne 21,5 mld. USD v rovnakom období predchádzajúceho finančného roka najmä vďaka dobému predaju notebookov a tlačiarní. Čistý zisk firmy, ktorá je druhým najväčším výrobcom počítačov na svete a zároveň svetovou jednotou vo výrobe tlačiarní, stúpol medziročne až o 30 % na 1,23 mld. USD, respektíve 42 centov na akciu. Bez vplyvu mimoriadnych položiek by HP uzavrel kvartál so ziskom 48 centov na akciu, čím firma prekonala očakávanie analytikov, ktorí predpovedali 44 centov na akciu.

Kvartálne výnosy divízie výroby osobných počítačov zaznamenali 8-percentný medziročný nárast na 7,4 mld. USD, z toho výnosy za predaj notebookov stúpli až o 26 %. V divízii výroby tlačiarní a ich príslušenstva sa výnosy zvýšili o 8 % na 6,5 mld. USD. Divízia serverov zaznamenala nárast výnosov o 5 % na 4,2 mld. USD.

Hewlett-Packard sa v súčasnosti nachádza v procese reštrukturalizácie, v rámci ktorej generálny riaditeľ firmy Mark Hurd avizoval zníženie stavu zamestnancov o približne 15 300 osôb a okresanie nákladov o 1,9 mld. USD ročne. Hurd, ktorý sa svojho postu ujal minulý rok v apríli, vylúčil predaj akejkoľvek divízie firmy, a to napriek tomu, že analytici možnosť predaja očakávali po tom, ako HP v roku 2002 kúpil spoločnosť Compaq. V terajšom druhom finančnom kvartáli očakáva HP zisk pred započítaním mimoriadnych položiek na úrovni 47 centov až 49 centov na akciu pri výnosoch v rozsahu od 22,4 mld. USD do 22,6 mld. USD.

(1 USD = 31,42 SKK)

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poisťovacie podvody tvoria asi 30 až 50 % všetkých prípadov
<< predchádzajúci článok
V minulom roku urobila SIŽP o 661 kontrol viac ako v r.2004

Hewlett-Packard v 1.finančnom štvrťroku s výnosmi 22,7 mld.USD - diskusné fórum čitateľov