Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2021

Historicky prvá švédska premiérka abdikovala len pár hodín po svojom zvolení, opustil ju spojenecLen sedem a pol hodiny po tom, ako ju zvolili za historicky prvú švédsku premiérku, Magdaléna Anderssonová abdikovala. Informuje o tom web euronews.com. Anderssonová sa rozhodla odstúpiť z funkcie, ...Zdieľať
sweden_politics_58931 3079ab68e67c46779b5a494bfcce712e 676x451 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Len sedem a pol hodiny po tom, ako ju zvolili za historicky prvú švédsku premiérku, Magdaléna Anderssonová abdikovala. Informuje o tom web euronews.com.


Anderssonová sa rozhodla odstúpiť z funkcie, pretože v parlamente neprešiel návrh jej rozpočtu a jej politický spojenec, Strana zelených, odišiel z vlády.

„Existuje ústavná prax, že koaličná vláda podá demisiu, keď ju opustí niektorá strana. Nechcem viesť vládu, ktorej legitimita je spochybňovaná,“ povedala 54-ročná niekdajšia ministerka financií, ktorá však dúfa, že bude znovuzvolená do pozície premiérky v nasledujúcom hlasovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Historicky prvá švédska premiérka abdikovala len pár hodín po svojom zvolení, opustil ju spojenec © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Je tu! Vyladený hotelový systém – od Slovákov a pre každú recepciu
<< predchádzajúci článok
Klus: Extrémisti na Slovensku aj v čase pandémie rozsievajú nenávisť a polarizujú spoločnosť

Historicky prvá švédska premiérka abdikovala len pár hodín po svojom zvolení, opustil ju spojenec - diskusné fórum čitateľov