Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2021

Hlas kritizuje správu Európskej komisie o právnom štáte na Slovensku, nereflektuje aktuálnu situáciu v krajineVzhľadom na situáciu na Slovensku z hľadiska spôsobu nastoľovania spravodlivosti a celkového stavu právneho štátu je správa Európskej ...Zdieľať
img_4279 2 676x451 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vzhľadom na situáciu na Slovensku z hľadiska spôsobu nastoľovania spravodlivosti a celkového stavu právneho štátu je správa Európskej komisie (EK) až príliš benevolentná a nereflektuje aktuálnu situáciu v krajine.


Pre agentúru SITA to uviedla strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) s tým, že budovanie právneho štátu a nastoľovanie spravodlivosti musí ísť v rámci rešpektovania ľudských práv a jasných pravidiel zodpovedajúcim vyspelému demokratickému štátu.

Správa je neaktuálna
„Fáza plánovania právnych predpisov nezaručuje vzhľadom na situáciu vo vnútri koalície, že sa právne normy aj skutočne prijmú," priblížil Hlas-SD. Strana zdôraznila, že správa EK je neaktuálna, keďže nereflektuje útoky vlády na médiá, komunikáciu s odbornou aj laickou verejnosťou, prípravy legislatívnych opatrení či nastoľovanie právneho štátu a spravodlivosti.

„Správa si tiež vôbec nevšíma kritickú situáciu v silových zložkách a stále zvyšujúce sa napätie medzi jednotlivými orgánmi prokuratúry a polície," dodal Hlas-SD v stanovisku.

Eurokomisia vyzdvihla úsilie Slovenska


EK zverejnila 20. júla správu o stave právneho štátu na Slovensku, z ktorej vyplýva, že úsilie Slovenska potláčať korupciu sa výrazne zvýšilo a prejavilo sa to pri vyšetrovaní a stíhaní mnohých prípadov korupcie na tých najvyšších miestach. Správa tiež uvádza, že v prevencii korupcie je na Slovensku vidieť iba pomalý pokrok.

Vyzdvihuje však skutočnosť, že vo fáze plánovania alebo počiatkoch legislatívneho procesu sa nachádzajú dôležité právne predpisy, týkajúce sa napríklad lobingu, majetkových priznaní, konfliktov záujmu u členov parlamentu či verejného obstarávania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hlas kritizuje správu Európskej komisie o právnom štáte na Slovensku, nereflektuje aktuálnu situáciu v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikulec je predĺženou rukou Matoviča a ide mu o osobnú politickú pomstu, Hlas podporí jeho odvolanie
<< predchádzajúci článok
Za ľudí nevidí dôvod na odvolanie Mikulca, podľa Remišovej potrebuje polícia na svoju prácu pokoj

Hlas kritizuje správu Európskej komisie o právnom štáte na Slovensku, nereflektuje aktuálnu situáciu v krajine - diskusné fórum čitateľov