23. decembra 2016

Hoci Hamšík prihral na gól, Neapolu sa podarilo iba remizovať

Na archívnej snímke vpravo futbalista SSC Neapol Slovák Marek Hamšík.

Na archívnej snímke vpravo futbalista SSC Neapol Slovák Marek Hamšík. Foto: TASR/AP
Rím 23. decembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom remizovali vo štvrtkovom zápase 18. kola talianskej Serie A s domácou Fiorentinou 3:3.

Hamšík v 25. minúte prihral na úvodný gól stretnutia Lorenzovi Insignemu, ktorý sa presadil exportnou strelou z vyše 20 metrov. Po zmene strán sa dvoma presnými zásahmi postaral o obrat skóre Federico Bernardeschi. Hosťujúci Dries Mertens vyrovnal na 2:2, no striedajúci Mauro Zarate poslal Fiorentinu opäť do vedenia.

Vo štvrtej minúte nadstaveného času Manolo Gabbiadini premenenou jedenástkou zariadil pre SSC aspoň zisk bodu. AS Rím zdolal Chievo Verona 3:1 a poistil si druhé miesto v tabuľke. Tretí Neapol stráca na "giallorossi" tri body.

Sampdoria Janov s Milanom Škriniarom v zostave remizovala s Udinese 0:0. Pescara, v drese ktorej nastúpil ďalší slovenský reprezentant Norbert Gyömbér, získala bod po remíze 1:1 s Palermom.

sumáre - 18. kolo:

AS Rím - Chievo Verona 3:1 (1:1)
Góly: 45.+1 El Shaarawy, 52. Džeko, 90.+3 Perotti (z 11 m) - 37. de Guzman

Cagliari Calcio - US Sassuolo Calcio 4:3 (1:2)
Góly: 14. Sau, 62. Borriello, 73. a 75. Farias - 30. Adjapong, 33. Pellegrini, 58. Acerbi (z 11 m), ČK: 34. Pellegrini (Sassuolo)

AC Fiorentina - SSC Neapol 3:3 (0:1)
Góly: 52. a 69. Bernardeschi, 82. Zarate - 25. Insigne, 68. Mertens, 90.+4 Gabbiadini (z 11 m)