12. februára 2008

HOKEJ-NHL: Hviezdy Dallasu našli recept na Bryzgalova

Komentár pondelkového zápasu NHL

V jedinom pondelkovom stretnutí zámorskej NHL sa favorizovaný Dallas doma dlho trápil s Phoenixom, no nakoniec dosiahol siedme víťazstvo v rade, čím vyrovnal klubový rekord. Najväčšou prekážkou pre "hviezdy" bol brankár Iľja Bryzgalov, ktorý odolával dve a pol tretiny a kapituloval až po štyridsiatich strelách na svoju bránku. Vyrovnávajúci gól na 1:1 strelil v 52. min Steve Ott a o päť minút neskôr zužitkoval presilovku o dvoch hráčov Mike Modano. Pre veterána v drese Stars to bol 16. presný zásah v sezóne a ako najlepšie strieľajúci Američan v histórii súťaže zaznamenal celkovo 523. gól v kariére. Dallas už métu siedmich víťazstiev v rade dosiahol predtým trikrát, naposledy v roku 1997. Šancu posunúť rekord budú mať Texasania o tri dni, keď cestujú na odvetu do Phoenixu.

Výsledok:
Dallas - Phoenix 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 52. Ott (Lehtinen, Modano), 57. Modano (Lehtinen) - 7. Kapanen (Perrault, Jovanovski). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Winchester - Boynton (obaja na 5 min) presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 44:20. Brankári: Turco - Bryzgalov. Diváci: 17 622