27. septembra 2009

HOKEJ-NHL: Prípravné zápasy - Chárov gól, Svatoš asistoval

V sobotňajších prípravných zápasoch zámorskej hokejovej NHL bodovali dvaja slovenskí hráči

V sobotňajších prípravných zápasoch zámorskej hokejovej NHL bodovali dvaja slovenskí hráči. Držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu súťaže v uplynulej sezóne Zdeno Chára dostal Boston v zápase s Columbusom v 26. minúte v presilovke do vedenia 2:1, ale potom strieľali už iba hostia a vyhrali 5:2. Kapitán Bruins strávil na ľade viac ako 23 minút a na gólmana Columbusu vyslal tri strely. V súboji Los Angeles - Colorado (5:3), ktorý sa hral v Las Vegas, si útočník hostí Marek Svatoš pripísal na konto jednu asistenciu a štyri strelecké pokusy. Michal Handzuš z LA Kings nebodoval.

V stretnutí Montreal - Buffalo (3:2) odohral obranca hostí Andrej Sekera bezmála 20 minút, ale do štatistík si nepripísal nijaký bod. V noci zo soboty na nedeľu sa na ľade objavili ešte aj krídelník Peter Ölvecký z Nashvillu (jeho tím prehral doma s Carolinou 2:5) a Mário Bližňák, ktorého Vancouver vyhral až v samostatných nájazdoch na ľade Calgary 2:1. Dvadsaťdvaročný trenčiansky rodák, ktorý hral v útoku s Jannikom Hansenom a Tannerom Glassom, strávil na ľade necelých 13 minút a jeho formácia dostala po zápase pozitívne hodnotenia.