26. septembra 2009

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010: Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:0 (1:0) Gól: 23. M. ...

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2009/2010:

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Gól: 23. M. Kuzma, ŽK: 13. Hučko, 30. Pleva, 90.+ Boroš - 90. Leitner, rozhodovali: Trutz - Csabay, Ružbarský, 3108 divákov

Žilinčania mali lepší úvod, no svoju aktivitu nepretavili do gólu. Domáci vyčkávali na svoju príležitosť a ujali sa vedenia v 23. minúte po chybe Adauta, ktorú využil Uškovič. Ten vnikol z pravej strany do šestnástky hostí, ideálne prihral Kuzmovi, ktorý sám pred Pernišom nezaváhal - 1:0. Inkasovaný gól hostí utlmil a taktovku postupne prevzali banskobystrickí futbalisti. V 35. min natiahol Perniša v žilinskej bránke razantnou strelou z vyše 20 m Seye. Zaujímavé momenty sa udiali potom v závere polčasu, keď hostia mohli vyrovnať po štandardných situáciách. Najprv Leitner centroval loptu do ohňa a Guldan hlavičkoval k žrdi. Boroš iba s námahou vyrazil loptu na roh. Vzápätí sa po rohovom kope Ježa nepodarilo domácim odkopnúť loptu, dostal sa k nej Lietava, ktorý pálil presne k žrdi, no tečovaná lopta skončila vedľa bránky. Dukla odpovedala, keď najprv Pleva z uhla tvrdou a nebezpečnou strelou zamestnal Perniša, a potom po rohovom kope Seye hlavičkoval v šestnástke, no hosťujúci gólman loptu chytil.

Aj v druhom polčase sa hral atraktívny futbal, Žiličania sa snažili vyrovnať, no hostia boli nebezpeční z brejkov. Šancu na vyrovnanie mal v 56. min Lietava, ktorému poslal dobrý center Jež, no útočník Žiliny mieril tesne vedľa pravej žrde. O minútu neskôr sa dostal do dobrej príležitosti Oravec, no pokazil rozhodujúcu prihrávku nabiehajúcemu Lietavovi, ktorý mohol skórovať do prázdnej bránky. Potom prišli nebezpečné kontry domácej Dukly, keď najprv Kuzmovu strelu odvracal na bránkovej čiare Leitner, neskôr o minútu sa dostal do brejku Pečovský, Perniš zle vybehol, no stredopoliar domáceho tímu prihrávku pred prázdnu bránku zle načasoval a hosťujúci Guldan v poslednej chvíli poslal loptu vedľa žrde. Dukla sa naďalej dostávala do brejkov. V 69. min po centri Plevu hlavičkoval Hučko tesne vedľa žrde. V 74. min Kuzma vysunul Gajdoša, ktorý však v šestnástke Perniša neprekonal. Žilinčanom nešli finálne prihrávky a ani koncovka, v 77. min po Adautovom centri z pravej strany síce Oravec prehlavičkoval Boroša, no zároveň aj bránku. Ďalšiu šancu pripravil Hučkovi aktívny Pečovský, ktorý ale z ľavej strany pokutového územia neskóroval. "Vojaci" síce gól nedali, ale do soboty vedúci tím Corgoň ligy obrali o tri body a zosadili ho z pozície lídra.

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 17. Saláta, ŽK: 30. Kaspřák - 37. Sylvestr, ČK: 34. Dosoudil (Slovan), rozhodovali: K. Horváth - D. Hrčka, Kubačka, 4870 divákov

Slovan sa prezentoval od úvodu dobrým defenzívnym futbalom, darilo sa mu kaziť nitrianske útoky. V 17. minúte po Kozákovom rohovom kope Saláta umiestnil loptu za Hroššov chrbát a otvoril skóre - 0:1. Nitra sa snažila o zvýšenie tempa, ale väčšina pokusov sa končila na kopačkách hosťujúcej obrany. Hrošša potom v 31. min vyskúšal tvrdou strelou Petráš, ale domáci brankár tentokrát situáciu kontroloval. V tej istej minúte videl stopér Slovana Radek Dosoudil za hrubý faul videl červenú kartu. Početnú výhodu mohli Nitrania využiť v 36. minúte: Kaspřák s Kolárom predviedli skvelú akciu, Rák však v koncovke zlyhal. O minútu neskôr videl žltú kartu za hrubý faul slovanista Sylvestr a zvyšok prvého polčasu sa už dohrával v napätej atmosfére.

Po zmene strán sa Nitra dostala k slovu častejšie. Kóňa mal príležitosť vyrovnať v 59. min, avšak Slovák loptu pred Putnockého nepustil. V 67. min pálil dobre z 20 metrov Tóth, niekoľko sekúnd na to Rák sám pred brankárom belasých loptu medzi tri žrde nedostal. To, že Nitrania a najmä kanonier Rák mali v koncovke smolu, sa ukázalo v 72. min, keď sa opäť ocitol sám pred Putnockým a trafil len žŕdku. Neuspel ani dorážajúci Šimončič. V 82. min našiel centrom Ráka Hodúr, lenže skóre sa nezmenilo. O chvíľu už strieľal Kaspřák, no súperov vinkeľ minul len o pár centimetrov. Podgurážení a nervózni fanúšikovia Nitry to už nevydržali a v 84. min odpálili pyrotechniku. Slovan sa zásluhou víťazstva dostal na čelo tabuľky Corgoň ligy.

MFK Dubnica - MFK Košice 1:0 (1:0)
Gól: 30. Ľupták, ŽK: 54. Duga - 33. Hovančík, 72. Vaščák, 89. Cicman, rozhodovali: Šipoš - Brendza, Rendko, 1680 divákov

V Dubnici sa od začiatku hrala vyrovnaná partia, pričom domáci postupne získavali prevahu dôraznejším prechodom do útoku. Ich hre prospievala aktivita Ľuptáka, ku ktorému sa pridal šikovný Vavrík. Vpredu sa snažil ohrozovať gólmana Štefanoviča útočník Tomáš Zápotoka, ale do prvej veľkej šance sa dostal v 25. minúte Porázik. V rozhodujúcom momente zoči-voči brankárovi Košíc loptu dobre netrafil a na svetelnej tabuli svietilo i naďalej 0:0. Nie však dlho, lebo v 30. minúte Vavrík sprava naservírovali do päťky hostí, na loptu dočiahol ľavačkou Ľupták a otvoril skóre - 1:0. O 5 minút neskôr Šulek prichystal šancu Vavríkovi, v dobrej pozícii ho však prerušil súper. Vedenie Dubnice poistiť Jánošík, zblízka však loptu trafil zle. V hosťujúcom tíme sa usiloval Milinkovič, ktorý dobre spolupracoval s Vaščákom, vpredu však bol osamotený Novák a útočná sila Košíc bola slabá.

V druhom polčase rástol tlak hostí, domáci však účinne reagovali a nepustili Košičanov do vážnejších šancí. To trvalo ale iba prvých 10 minút. Potom sa celý dubnický tím aj s brankárom Ďurčom musel poriadne obracať. V 68. min zbrklo zahodil veľkú šancu kanonier Novák a v 74. minúte ten istý hráč prestrelil domácu bránku. V 82. min mohol na druhej strane zvýšiť Tomáš Zápotoka, ktorý však namieril iba vedľa. Infarktový záver domáci zvládli, odolali náporu a zaslúžene získali tri cenné body.

Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 27. Hanek, ŽK: 18. Josl - 51. Gallo, 90+. Zošák, rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Vorel, 2164 divákov

V úvode stretnutia zatlačili Ružomberčania Prešov pred jeho šestnástku, ale z tlaku nič nevyťažili. Asi po pätnástich minútach sa hra vyrovnala a do šancí sa začali dostávať aj domáci. Po spletitej situácii v šestnástke hostí sa v 27. min presadil Michal Hanek, ktorý poslal odrazenú loptu zvnútra šestnástky do siete Ružomberka - 1:0. Po góle sa hra domácich upokojila, "zeleno-bieli" postupne ovládli stred poľa. Ešte do prestávky nebezpečne strieľal Josl a hrozbou pre Ružomberok boli najmä centrované lopty krajných stredopoliarov Papaja a Pribulu.

V druhom polčase sa Ružomberčania snažili o vyrovnávajúci gól, avšak obrana Prešova stála na pevných nohách. Naopak domáci využívali otvorenú ružomberskú obranu na rýchle brejky a viackrát si vytvorili šance najmä po prienikoch Pribulu, či v závere striedajúceho Katonu. Ani záverečný tlak Ružomberka nepriniesol vytúžené vyrovnanie a Prešov si napokon zo zápasu odniesol tri body.

HOKEJ-NHL: Prípravné zápasy - Chárov gól, Svatoš asistoval