19. februára 2008

HOKEJ-NHL: Zničená maska spôsobila Nabokovovi kuriózne zranenie

Hokejový brankár San Jose Sharks Jevgenij Nabokov vynechal pre kuriózne zranenie desať minút zápasu proti Islanders

Brankár San Jose Sharks Jevgenij Nabokov pustil pre kuriózne zranenie v pondelkovom zápase NHL proti New York Islanders na desať minút druhej tretiny do bránky svojho náhradníka Thomasa Greissa. V 31. minúte zápasu ho do masky trafila strela Radka Martínka a polámala mu ju. Úlomok masky poranil brankárov nos tak, že mu krv zaliala celú tvár. V šatni mu okamžite ranu zašili a na začiatku tretej tretiny znovu nastúpil do bránky. "Necítil som otras mozgu a nemal som ani iné problémy, tak som sa vrátil. Strelu som celý čas veľmi dobre videl, ale nečakal som, že spôsobí také problémy. Zasiahla ma a zrazu som si uvedomil, že mi tečie krv po tvári," povedal rodák z Kazachstanu, ktorému sa tretia tretina nevydarila. Po 43 minútach vyhrával jeho tím o dva góly, napokon však prehral 2:3. Nabokov je v prebiehajúcej sezóne najvyťaženejším brankárom NHL, keď nenastúpil iba v jedinom z 59 stretnutí.