30. decembra 2010

HOKEJ: V Zuchwile triumf SR 18 nad domácimi rovesníkmi

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji piatich krajín hráčov do 18 rokov vo švajčiarskom Zuchwile nad domácim výberom ...

hokej Foto: SITA/AP ZUCHWIL 30. decembra (WEBNOVINY, SZĽH) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji piatich krajín hráčov do 18 rokov vo švajčiarskom Zuchwile nad domácim výberom 2:1 po samostatných nájazdoch a so ziskom piatich bodov obsadila konečné štvrté miesto. Zverenci trénera Jozefa Frühaufa sa ujali vedenia v 3. min presným zásahom Rapáča, no ešte v úvodnom dejstve vyrovnal Hächler. Rozhodnutie napokon prišlo až v samostatných nájazdoch z hokejky Bruna Mráza.

Výsledky štvrtkových duelov na Turnaji piatich krajín hráčov do 18 rokov vo švajčiarskom Zuchwile:

Nemecko "18" - Fínsko "18" 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Švajčiarsko "18" - Slovensko "18" 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly SR "18": 3. Rapáč (Vaško), rozhodujúci sam. nájazd Bruno Mráz
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Grassi (Švajč.) 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0.

Hlas:
Jozef Frühauf (tréner SR "18"): "K úplnej spokojnosti mi chýba, že sme nerozhodli duel v riadnom hracom čase, ale až v samostatných nájazdoch. V úvodnej tretine sme mali totiž až poltucet čistých šancí. S výnimkou šiestich-siedmich minút druhej tretiny sme boli lepším a iniciatívnejším tímom. Pri samostaných nájazdoch sme mali hneď dvoch úspešných realizátorov - Denisa Hudeca a Bruna Mráza. Darilo sa nám, podobne ako v zápase s Nemcami, eliminovať prechod súpera cez stredné pásmo, keď chlapci včas a dôsledne pristupovali k súperovi. Hru mojich zverencov umocňoval brankár Rybár, ktorý podal veľmi dobrý výkon a bol jedným zo strojcov úspešného výsledku. Pochvala však patrí aj hráčom v poli, väčšina išla dnes na maximum svojich možností. Švajčiarov sme prevýšili aj kombinačne, no opäť sme sa trápili v koncovke, na čom budeme musieť do MS ešte poriadne popracovať. Obidva tímy si dnes uvedomovali dôležitosť výsledku a z neho vyplývajúceho rešpektu z hľadiska aprílových MS, kde sme priamymi súpermi v základnej skupine. Švajčiari vyhrali u nás, teraz sme im to vrátili. Suverénom turnaja boli Fíni, štvorica za nimi, vrátane posledného bezbodového Nemecka, bola veľmi vyrovnaná."