22. septembra 2013

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 4. kole extraligy Poprad 5:2

Bratislava 22. septembra (TASR) - Hokejisti HC'05 B. Bystrica vyhrali v úvodnom nedeľňajšom dueli 4. kola hokejovej Tipsport extraligy nad HK Poprad 5:2.

Domáci rozhodli o svojom triumfe už v prvej polovici duelu, Popradčania sú po prehre na dne tabuľky najvyššej súťaže.

4. kolo hokejovej extraligy

HC'05 B. Bystrica- HK Poprad 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
3. Kafka, 5. Saracino, 21. Matúš Chovan, 23. White, 35. Meland - 19. Kroták, 50. T. Sýkora. Rozhodcovia D. Konc, Stano - Gajan, R. Gavalier, vylúčení 9:6, presilovky 3:0, v oslabení 0:0, zmeny: 49. navyše Predajniansky - 23. Srnec za Sidora, 1298 divákov.

HC'05 B. Bystrica: Kalemba - Meland, Saracino, Bambúch, Styk, Zošiak, Rosandič, - Lamper, Heizer, Matúš Chovan - Kafka, White, Handlovský - Macík, Hudec, Kadura - Dolník, Hegyi, Fajčák
HK Poprad: Sidor - Fabian, Suchý, Kasík, McNamara, Kurali, D. Brejčák - Kroták, Mlynarovič, Lapšanský - Drábek, Jabrocký, T. Sýkora - Paločko, Takáč, Nagy - Belluš, Gápa

V rohatom derby, ako sa zvykli nazývať zápasy 'baranov' proti 'kamzíkom', sa pokúšali obe mužstvá nadviazať na premiérové víťazstvá v tomto ročníku z minulého kola. Domáci sa naň naladili oveľa lepšie, vydarené úvody prvých dvoch tretín spôsobili, že pred treťou časťou viedli už o štyri góly. Schuti si zastrieľali najmä v druhej tretine, po štvrtom góle dokonca vyhnali z bránky Popradu Sidora,, no ani Srnec si do klaksónu neudržal čisté konto. Všetkých päť gólov Bystričanov sa podobalo ako vajce vajcu, vždy im predchádzala presná nahrávka pred bránku s voľným strelcom, takto sa o góly postarali Kafka, Saracino, Matúš Chovan, White i Meland. Trom gólom napomohli presilovky so stopercentnou výťažnosťou. Popradčania si nezaslúžili toľký prídel, no spôsobili si to sami svojou neschopnosťou prekonať Kalembu. Takú strelu, akú v 19. min vyslal pod žŕdku Kroták už v spŕške nepresných, alebo málo dôrazných pokusov nezopakovali. Rozkývaná muška hostí sa vyplavila hlavne v presilovkách o dvoch hráčov, k dispozícii mali v dvoch dovedna vyše tri minúty a žŕdka Krotáka v jednej z nich v 26. min bola len chabým vyjadrením ich kombinačných schopností. V tretej tretine po faule Fajčáka nepremenil trestné strieľanie T. Sýkora a 'kamzíci' sa tak neodvratne nasmerovali na jasnú prehre. V 50. min strelil druhý gól hostí po nenápadnej akcii T. Sýkora a už len nepatrne zmiernil rozdiel v skóre.

Vyžrebované čísla a výhry LOTO, KENO 10 - 22. september