06. októbra 2013

Hokejisti Košíc zdolali Zvolen 5:2

Na snímke uprostred hráč Košíc Miroslav Macejko vľavo s hráčom Zvolena Petrom Zuzinom Foto: TASR/ Roman Hanc
Košice 6. októbra (TASR) - V repríze vlaňajšieho finále úvodná tretina medzi košickými "oceliarmi" a zvolenskými "rytiermi" veľa vzruchu nepriniesla. V úvode mali k dispozícii domáci hráči presilovú hru, počas ktorej zaujala v 4. minúte strela Jenčíka do vrchnej konštrukcie hosťujúcej bránky. V ďalšom priebehu obidve družstvá dobre bránili a napádali sa v strednom pásme už pri rozohrávke. Od 14. minúty si v početnej výhode zahrali i Zvolenčania, ale nič z nej nevyťažili. Dve minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky zaujali šance domáceho Svatoša a na opačnej strane obrancu Hraška.

Vstup do druhej tretiny vyšiel domácim hráčom, ktorí v 23. minúte zužitkovali presilovú hru 5 proti 4. Sojčíkov nahodený puk sa od zvolenskej hokejky dostal za Šimkov chrbát - 1:0. O tri minúty neskôr to pred košickou bránkou skúšal tvrdou strelou Ťavoda a z následného protiútoku nepochodil pred Šimkom košický center Marcinko. V 28. minúte už Košičania vyhrávali 2:0, keď sa v početnej výhode znova presadil Sojčík, po Cebákovaj strele od modrej čiary dorazil vyrazený puk do zvolenskej siete. V polovici stretnutia našiel pred Hylákom voľného Brabenca krídelník Peter Zuzin a hostia znížili na rozdiel jedného gólu - 2:1. Už o niekoľko sekúnd neskôr zrovnal v presilovke Podkonický, ktorý šikovne tečoval puk po Muchovej strele - 2:2. Ešte v tej istej minúte sa v prečíslení dvoch proti jednému ocitli Svatoš s Jenčíkom a druhý menovaný po ideálnej prihrávke poľahky skóroval - 3:2. Hostia pridali smerom dopredu a vytvorili si tlak, našťastie pre domácich z neho nič nevyprodukovali. Hra sa postupne vyrovnala a hra sa prelievala z jednej strany na druhú.

Tretie dejstvo začali aktívnejšie "oceliari" a v 45. minúte sa ocitol v dobrej šanci Bicek, Šimko aj so šťastím zasiahol. Kapituloval však o tri minúty neskôr z hokejky Nagya, ktorý v početnej výhode zužitkoval prihrávku Biceka - 4:2. V 49. minúte zvonila po Svatošovom teči pravá žŕdka zvolenskej bránky, stav sa však nezmenil. V 56. minúte sa dostal do ideálnej streleckej pozície Škvaridlo, ale dobre postavený Hylák mu nedovolil skórovať. Bodku za stretnutím dal v 58. minúte Svatoš - 5:2.

HC Košice - HKM Zvolen 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Góly
: 23., 28. Sojčík, 31. Jenčík, 48. Nagy, 58. Svatoš - 30. Brabenec, 31. Podkonický. Rozhodovali: Kubuš - Kacej, M. Korba, vylúčení: 4:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3816 divákov