02. októbra 2011

Hokejisti Popradu nezaváhali, Košice vyprášili Martin

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 7. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012. Výsledky: HK Nitra - HKm Zvolen 2:3 ...

poprad BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 7. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Tipsport extraligy 2011/2012.

Výsledky:

HK Nitra - HKm Zvolen 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
MHC Mountfield Martin - HC Košice 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)
HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Domáci mohli začať gólovo, no Ďurák v dobrej pozícii minul bránku, neujala sa ani tvrdá strela Šumichrasta. V 8. min sa v presilovke nepodarilo skóre otvoriť ani Haščákovi, ktorý osamotený medzi kruhmi nenamieril presne.

V 26. min sa už domáci mohli radovať. V presilovke Chrenko "nabil" obrancovi Kováčikovi, ktorý tvrdou strelou prestrelil Trenčana - 1:0.

Brankár hostí zažil horúce chvíle aj o pár sekúnd neskôr, keď po jednej zo striel domácich hráčov jeho prilba nevydržala a v ďalšom priebehu chytal v maske od kolegu Škrečka. Hostí inkasovaný gól nepoložil. Od polovice zápasu na dlhé minúty "zavreli" svojho súpera v jeho obrannom pásme a snažili sa o vyrovnanie.

V 34. min domáci hráči úplne zabudli na obrancu Juraška, no ten sám pred Penkerom neuspel.

Úspešnejší bol však už o minútu iný bek Ďaloga, ktorému spoza bránky prichystal dobrú šancu Slovák - 1:1. Aj ďalšie minúty patrili hosťom, no tí už v druhej časti hry ďalší gól nepridali.

V 44. min sa však ujala úspešná strela Milana Juríka, ktorý využil zmätok okolo nitrianskej bránky - 1:2. V 52. min fauloval v samostatnom nájazde V. Baláža domáci Árvay a nariadené trestné strieľanie premenil Škvaridlo. Domácich divákov následne potešil aspoň obranca Kováčik, ktorý v pästnom súboji zdolal Leskovjanského. Nitru tento moment povzbudil. V 54. min sa po prieniku z pravej strany presadil Henrich Ručkay. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie, no toho sa nedočkali ani počas viac ako minútovej hry bez brankára.

Reakcie:

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Gratulujem súperovi k víťazstvu, to je z mojej strany všetko."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Bol to dôležitý zápas pre Nitru i pre nás. Predpokladali sme, že domáci budú pod tlakom a tomu sme prispôsobili aj našu taktiku. Nitrania sa ujali vedenia v presilovej hre, no my sme neskôr ubránili niekoľko oslabení, čo bolo dôležité. Podali sme maximálne bojovný a obetavý výkon. Vyšli nám naše zámery, máme tri body a pochváliť chcem aj brankára Trenčana."

Góly: 26. J. Kováčik (T. Chrenko), 54. H. Ručkay (T. Chrenko) - 35. Ďaloga (M. Slovák, Vantroba), 44. M. Jurík (Zuzin, Sikela), 52. Škvaridlo (z tr. strieľania)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Arvay na 10 min za nešp. správanie, J. Kováčik 5+DKZ za údery - Leskovjanský 5+DKZ za údery, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Gavalier, 1619 divákov

Nitra: Penker - König, M. Bača, J. Kováčik, Ďurák, Árvay, J. Polák, Rais - G. Saliji, M. Štefanka, Hrnka - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay - Šumichrast, Marek Haščák, Čaládi - S. Saliji, Podstavek, Mašlonka
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Zošiak, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Škvaridlo - Otčenáš, Trochta, M. Čurilla - Zuzin, M. Jurík, Sikela

Martinčania stavili v prvej tretine na pozornú a disciplinovanú obranu, s čím mali favorizovaní oceliari problémy. Prvú strelu na pozorného Volentiera vyslal Zálešák, o minútu neskôr na opačnej strane po Kriškovej strele "zasvietil" Hylákov semafor. Najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal v 8. min Dravecký, ale jeho dorážka skončila v náručí ležiaceho Volentiera.

V druhej dvadsaťminútovke nepotrestal Jenčík zaváhanie Matejku, no o minútu neskôr Marcel Hačšák spoza hráča už prekonal Volentiera - 0:1.

Košičania potom zbytočne znervózneli, v 33. min vyrovnal kuriózne - posediačky - Markovič.

V závere druhej tretiny mali "živou vodou" pokropení Martinčania neuveriteľnú smolu. V poslednej minúte v rozpätí dvanástich sekúnd po strelách Tabačeka a Homera dvakrát inkasovali.

Domáci však ešte nehodili na ľad uterák, keď sympaticky bojovali o lepší výsledok. Tú nádej im však definitívne vzal v 46. min Haščák - 1:4. Na Martinčanov potom spadla deka a Vorel dvoma gólmi po sebe narysoval ďalší debakel Martina.

Reakcie:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Prvá tretina bola z našej strany dobrá, dodržiavali sme taktiku i herný systém. Škoda dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov v druhej tretine, pri ktorej sa vyznamenal brankár Hylák. Košice potom rozhodli v rozpätí dvanástich sekúnd na konci časti tejto hry. Tretiu tretinu už potom naše mladé mužstvo nezvládlo. Takéto zápasy sú pre hráčov školou, lebo hokej sa hrá hlavou."

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Súper v prvej tretine výborne bránil, my sme boli v jeho obrannom pásme málo dôrazní. V druhej tretine sme sa v tomto smere zlepšili, vyzdvihnem dva rozhodujúce momenty zápasu - výborný výkon brankára Hyláka a dva zlepené góly na konci druhej tretiny."

Góly: 33. J. Markovič (Galamboš, Važan) - 24. Marek Haščák (Matúš Chovan, M. Biro), 40. E. Piatak (Homer), 40. J. Tabaček (Zálešák), 46. Marcel Haščák (M. Nagy, M. Grman), 51. Vorel (M. Miklík, Pašek), 52. Vorel ( Šeda, Jenčík)
Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše: Flamík na 10 min za nešp. správ - Vorel na 10. min za nešp. správ., presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, V. Snášel, 1800 divákov

Martin: Volentier - Drgoň, I. Rúfus, Matejka, Flamík, Brcko, Hriňa, Obuch, Tupý - J. Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Zeliska, Sobota - Macejka, Murček, Drotár - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, Deyl, M. Grman, Šeda, M. Biro - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Pašek, Vorel, M. Miklík - Dravecký, Jenčík, E. Piatak - Marcel Haščák, M. Nagy, Matúš Chovan

Skóre sa menilo už v prvej minúte. Pálffy prihral Hruškovi, ktorý puk najprv nedostal za chrbát žilinského brankára, no nedôsledná obrana mu dovolila ho doraziť - 1:0. Prvá tretina nepriniesla veľa pekného hokeja. Publikum mohli zaujať najmä brejkové situácie oboch tímov zaváňajúce gólom. V 15. min zazvonila Johanesova žŕdka, ktorá mu však už v 16. min nepomohla. Po Holovičovej strele sa puk smolne odrazil od mantinelu k jeho korčuli a putoval za bránkovú čiaru - 2:0.

Úvodné minúty druhej časti stretnutia sa hrali vo vlažnom tempe. Počas presilovej hry domáceho tímu Skaličania zvýšili tlak a po Školiakovej asistencii spoza brány zakončil Pálffy strelou spomedzi betóny. Odpoveď a prvý gól Žiliny v stretnutí prišiel v 30. min z hokejky Róberta Hunu. Zvyšok tretiny si už ani jeden z tímov neutvoril tlak či gólovú šancu.

Hostia ani v tretej tretine nevedeli nájsť recept na skalickú obranu. Výraznejšia akcia, ktorá vyústila do štvrtého gólu domácich, prišla v 50. min a postarali sa o ňu Pálffy a Hruška. Päť minút pred koncom zápasu upravil výsledok Školiak po Pálffyho prihrávke - 5:1.

Reakcie:

Svätopluk Kosík (asistent trénera Skalica): "Presadili sme sa v zápase priemernej úrovne. Mali sme však i šance, ktoré sme nevyužili. Urobili sme i mnoho chýb, ktoré ak by súper využil, mohol duel dopadnúť úplne inak."

Július Pénzeš (tréner Žiliny): "Po dvoch hrubých chybách sme prehrávali 0:2. Následne sme otvorili hru a dostali sme góly z protiakcií. Pre nás je to stále tá istá pesnička, celý čas tlačíme no výsledok je rovnako neefektívny."

Góly: 1. J. Hruška (Pálffy), 16. Holovič, 27. Pálffy (R. Školiak, J. Hruška), 50. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak), 55. R. Školiak (J. Hruška, Pálffy) - 30. Róbert Huna (Richard Huna)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Návratek, Bundil, 1602 divákov

Skalica: Tomek - Vyrubalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Gula, Bučka, Magušin, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - Klejna, T. Mikúš, R. Konečný
Žilina: Johanes - Krčula, Dlouhý, Staňo, Kudělka, Houdek, Ďurkech - Drábek, Hreus, V. Nemec - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - M. Drevenák, Troliga, Stupka

Od úvodu zápasu sa Banskobystričania zahryzli do súpera, mali viac z hry, ale nevedeli sa presadiť.

Prvú šancu mali hostia, keď v 6. min voľný Takáč netrafil puk pred Chorošunom.

Domáci mohli otvoriť skóre v 9. min Heizerom, ale útočníkovi "baranov" sa nepodarilo dostať puk do odkrytej časti popradskej bránky. Banská Bystrica hrala až trikrát v oslabení a práve v početnej výhode mohli "kamzíci" trestať.

V 11. min sa Rapáč nepresadil zblízka, keď Chorošun sa v poslednej chvíli vrátil medzi žrde z malého "výletu". Veľkú príležitosť si vypracovali domáci hokejisti v 15. min - Hričina peknou zadovkou spoza bránky našiel Heizera, ktorý však poslal puk vedľa odkrytej časti Melicherčíkovej svätyne. V 17. min Kútny trafil do žŕdky.

Druhá tretina bola oveľa vyrovnanejšia. Vedenia sa ujali Banskobystričania, keď využili prečíslenie. Kokavec pekne prešiel po pravej strane, vystrelil na brankára hostí, ktorý puk neudržal a z dorážky sa z blízka nepomýlil Sýkora - 1:0. Poprad vyrovnal v presilovke po Cuníkovej chybe, keď Balán strieľal od modrej a tečovaný puk skončil za Chorošunom.

V polovici zápasu mohol získať pre "baranov" vedenia Sýkora, avšak sám pred Melicherčíkom neuspel. V 32. min vyšiel Popradčanom nacvičený signál, buly vyhral Škovira, puk posunul na Takáča, ten na Rapáča, ktorý si nakorčuľoval do stredu a poľahky prekonal brankára Banskej Bystrice - 1:2. Domáci mali potom šance, ale Kútny ani Marcinek zblízka nevyzreli na gólmana "kamzíkov".

Tretia tretina bola bohatá na šance. V 54. min sa sám pred brankárom domácich nepresadil Kraft a o pár chvíľ neskôr Banskobystričania nevyužili prečíslenie.

Kokavec z ľavej strany našiel Sýkoru, no pri jeho pokuse zazvonila iba bočná žŕdka.

Domáci potom nevyužili dve presilovky za sebou a v 52. min pykali v oslabení.

Aktívny bol Kuľha, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a Balán presne trafil puk - 1:3. Záverečný tlak "baranov" bol citeľný, v 54. min Sýkora po individuálnej akcii takmer zasunul puk do bránky, po ňom sa nepresadil Marcinek a v poslednej minúte ani Jokila.

Reakcie:

Alpo Suhonen (tréner Banskej Bystrice): "Opakoval sa rovnaký scenár ako v predchádzajúcich dvoch domácich zápasoch. Hrali sme dobre v defenzíve, ale v ofenzíve nám to nejde. Keď nevyužijeme presilovky, nemôžeme vyhrať, je to naša slabina. Opäť sme boli v hre o dobrý výsledok, no nepodarilo sa nám ho dosiahnuť aj napriek tomu že chlapci makali. Opäť však nevyužili šance."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Zápas sme nezačali dobre. Nehrali sme tak, ako sme si povedali, najmä v obrane nie. Paradoxne nás nakopol až gól v druhej tretine, keď sme začali byť aktívnejší, ale urobili sme nejaké chyby, ktoré pramenili z našej snahy a väčšej aktivity. To čo sme si predsavzali - nepustiť domácich do brejku a pokryť si stredné pásmo - sa nám podarilo. Musím vyzdvihnúť vynikajúcu prácu nášho brankára. Neboli sme lepším mužstvom, bol to vyrovnaný zápas, vďaka bohu za tri body."

Góly: 26. Sýkora (M. Kokavec, Kolba) - 29. Balán (Vandas), 32. Rapáč (Takáč, Škovira), 52. Balán (Kuľha, A. Novotný)
Vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Višňovský - M. Valach, Zvrškovec, 1817 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Cuník, Cebák, Kolba, Haverinen, Brňák, Bambúch, Kubka - Kristoffersson, Jokila, Kútny - J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec - Themár, Češík, Marcinek - T. Hričina, Heizer, Nemček
Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčák, Š. Fabian, Malina, M. Šterbák, Velebný, Kramár - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Gellerstedt, Vaic - Škovira, S. Takáč, Rapáč - Paločko, Kraft, Achmetov