02. októbra 2011

HC Lev Poprad prehral s Lašákovým Amurom

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s Amurom Chabarovsk 2:4. "Levi" vstúpili do stretnutia aktívne a vďaka gólu ...

lubos bartecko POPRAD 2. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s Amurom Chabarovsk 2:4.

"Levi" vstúpili do stretnutia aktívne a vďaka gólu Nedorosta sa ujali vedenia.

V druhej tretine však dominoval Amur, ktorý využil nedisciplinovanosť domácich a tromi presnými zásahami naklonil misky váh na svoju stranu.

Domáci v záverečnej časti hry síce znížili na 2:3, no víťazstvo Chabarovska spečatil gólom do prázdnej bránky obranca Tarasov. V drese víťazov sa zaskvel slovenský gólman Ján Lašák.

HC Lev Poprad - Amur Chabarovsk 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Góly: 13. V. Nedorost (Bartečko, Pilař), 47. Netík (Rudolf Huna) - 22. Vrána (Šulakov), 27. Alexandrov (Pereťagin), 35. Osipov (Kopejkin), 60. Tarasov
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Odinš - Eglitis, Balodis, 3325 divákov

HC Lev: Duba - Pilař, Štrbák, Hunkes, Sigalet, Lewis, Mezei, Jank - Bartečko, V. Nedorost, Špirko - Da Silva, Netík, Chabada - Rudolf Huna, J. Mikúš, Kristek - Fabricius, Lundberg, Sekáč
Amur: LAŠÁK - Šulakov, Osipov, Bilalov, Pereťagin, Dorofejev, Ježov - Tarasov, Vrána, Petružálek - Makarov, Iganatuškin, Zakijev - Alexandrov, Plotnikov, Kopejkin - Stepanov, Gluchov

I. tretina

Lev začal súboj s rozbehnutým Chabarovskom aktívne. Hosťujúci slovenský gólman v drese Amuru Lašák zlikvidoval dobre mierenú strelu Lundberga a stroskotal na ňom aj bekhendový pokus kapitána domácich Bartečka. V 7. min Hunkes ideálne vysunul Sekáča, toho v poslednej možnej chvíli hákoval Bilalov a odvrátil hroziace nebezpečenstvo. Tlak domácich však Kulminoval a Nedorost v presilovke o dvoch hráčov otvoril skóre stretnutia - 1:0. V 17. minúte Huna zadovkou naslepo neúspešne hľadal Kristeka.

II. tretina

Chabarovsk bol v druhej tretine lepším tímom. Hral odvážnejší, útočnejší hokej vyrovnávajúci gól strelil Vrána. Hostia využívali nedisciplinovanosť Popradu a Alexandrovovým presným zásahom sa ujali vedenia - 1:2, ten nepokrytý pred bránkou bekhendom obhodil Dubu. Lev sa otriasol a vyrovnanie mal niekoľkokrát na hokejke Rudolf Huna, na Lašáka bol však prikrátky. Keď sa už zdalo, že sa Podtatranci "pozbierali", Amur udrel tretí raz. Ako inak - v presilovke - od modrej namieril Osipov, ktorý využil Dubov zakrytý výhľad - 1:3.

III. tretina

Tlak domácich v záverečnej tretine zúročil Netík a znížil na 2:3. Chabarovsk sa bránil s vypätím všetkých síl a číhal na možné kontry, no nachádzal len vždy pripraveného Dubu. Záverečný zúfalý tlak domácich už gól nepriniesol, v záverečnej sekunde ešte Tarasov skóroval do ich prázdnej bránky. Chabarovsk tak pokračuje vo víťaznom ťažení.

Reakcie:

Radim Rulík (tréner HC Lev): "Vstup do zápasu sme mali dobrý, prvá tretina bola z našej strany celkom vydarená, ale v druhej nastal skrat. Zbytočne sme sa nechali vylučovať a nedarila sa nám hra v oslabeniach, čo nám v doterajších zápasoch išlo. Našou laxnou hrou v početnej nevýhode sme súperovi ponúkli možnosť ujať sa vedenia. Je to nováčikovská daň. Po jednej tretine si chlapci asi mysleli, že nemusia hrať naplno a nejako to zvládnu, avšak ruská súťaž je taká kvalitná, že si to nemôžme dovoliť, lebo nás súper potrestá."

Hannu Jortikka (tréner Chabarovska): "Pred zápasom sme mali problémy, ochoreli nám dvaja hráči, a preto sme ani nenaplnili súpisku. Prvá tretina patrila Levu. Po nej sme si s chlapcami pohovorili, aby začali hrať to, na čo majú. Niekedy im je totiž jedno, čo vravia tréneri, s takýmto prístupom by sme však prehrali aj 0:5. V presilovkách sa nám podarilo dať nejaké góly, čo bolo veľmi pozitívne pre náš tím. Druhá tretina nám vyšla veľmi dobre, ale v tretej som od hráčov čakal niečo iné. Hrali sme príliš pasívne, vyprodukovali sme veľa zakázaných uvoľnení, prehrali dosť individuálnych súbojov. Musíme poďakovať nášmu brankárovi Jánovi Lašákovi. Veľmi ma tešia tri získané body, keďže zápas v Poprade bol náročný."