07. marca 2014

Hokejisti Slovana prehrali s Minskom, hrozí im koniec sezóny

Hráči Slovana Bratislava neuspeli v úvodnom stretnutí 1. kola Pohára nádeje v Kontinentálnej hokejovej lige, keď v bieloruskom Bobrujsku prehrali s Dinamom Minsk 0:1. O víťazný gól domácich sa postaral ...

slovan bratislava dinamo minsk BOBRUJSK 7. marca (WEBNOVINY) - Hráči Slovana Bratislava neuspeli v úvodnom stretnutí 1. kola Pohára nádeje v Kontinentálnej hokejovej lige, keď v bieloruskom Bobrujsku prehrali s Dinamom Minsk 0:1. O víťazný gól domácich sa postaral ešte v prvej tretine útočník Drozd. Odvetný duel sa uskutoční v pondelok 10. marca o 19.00 h v Slovnaft aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Bielorusom stačí na postup do ďalšej fázy súťaže uhrať v Bratislave aj nerozhodný výsledok, v prípade víťazstva "belasých" bude nasledovať päťminútové predĺženie a následne samostatné nájazdy.

Slovan držal krok s domácim mužstvom do polovice I. tretiny, s pribúdajúcim časom sa stupňoval tlak minských "zubrov". Ten vyvrcholil v závere 16. min, keď Kopřivu prekonal Drozd. V druhej časti sa osmelili aj hostia, no Šatanov pokus skončil v lapačke Miľčakova a strelu Mojžíša zastavila žŕdka.

Nepochodil ani Kaľužnyj, ktorý v prečíslení so Surovým poslal puk do Kopřivovej lapačky. V 43. min mal veľkú šancu na vyrovnanie Radivojevič, ale v úniku zakončil mimo bránku súpera. V záverečnej desaťminútovke stretnutia sa Slovan tlačil pred Miľčakova so snahou vyrovnať, ale nepodarilo sa mu to ani pri power-play.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 16. Drozd (Jefimenko)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov, Dejev - Koršak, Černyšiov (všetci Rus.), 5000 divákov

Minsk: Miľčakov - L. Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačov, Šinkevič, Filičkin - Materuchin, Stas, Kaľužnyj - Irgl, Surový, Jefimenko - Pavlovič, Kitarov, Zacharov - Dadonov, Drozd, Protaseňa
Slovan: Kopřiva - Štajnoch, Škoula, Mojžíš, Mihálik, Luža, Sigalet - Miklík, Bližňák, Vondrka - Šatan, Radivojevič, M. Bakoš - Kukumberg, J. Mikúš, L. Hudáček - T. Mikúš, A. Šťastný, Ölvecký