05. marca 2007

Hokejistky MHKž Martin ôsmykrát majsterkami Slovenska

Hokejistky MHKž Martin obhájili titul majsteriek Slovenska, keď rovnako ako vlani odsunuli na 2. priečku hokejistky Popradu. Martin získal celkovo ôsmy ženský slovenský titul. Dekorácia ...

BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) - Hokejistky MHKž Martin obhájili titul majsteriek Slovenska, keď rovnako ako vlani odsunuli na 2. priečku hokejistky Popradu. Martin získal celkovo ôsmy ženský slovenský titul. Dekorácia staronového majstra bola v metropole Turca po víťaznom zápase s Banskou Bystricou, ktorá si z Martina odviezla debakel 0:13. Popradu nepomohla k dotiahnutiu sa na lídra ani výhra 6:4 v derby so Spišskou Novou Vsou. Popradčanky napokon v tabuľke zaostali za Martinom, ktorý získal 45 bodov, o dva body. Martin v tejto sezóne vyhral 22 zápasov, raz remizoval a raz prehral práve s Popradom. Tretie miesto v tabuľke najvyššej slovenskej ženskej súťaže patrí hráčkam Spišskej Novej Vsi. Slovenskú ženskú reprezentáciu teraz čaká od pondelka záverečná príprava na turnaj II. kategórie majstrovstiev sveta, ktorý sa uskutoční v severokórejskom Pchjongjangu.