31. decembra 2012

Hokejová '20' utŕžila debakel v zápase o štvrťfinále s USA 3:9

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov na svetovom šampionáte po prehre s USA dosnívala svoj sen o štvrťfinále a bude hrať len v skupine o záchranu.

kanada slovensko UFA 31. decembra - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali ubíjajúco vysoko 3:9 s americkými vrstovníkmi v pondelňajšom priamom súboji o postup do štvrťfinále zo základnej B-skupiny na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórii v ruskej Ufe.

Zverenci Ernesta Bokroča obsadili v tabuľke 4. priečku a budú bojovať v skupine o udržanie sa medzi elitou. Prenášajú si do nej dva body získané zo zápasu s Nemcami (2:1 po predĺžení), takisto odsúdenými na boj o záchranu.

Výber SR sa predstaví ešte v dueloch proti tímom, ktoré v základnej A-skupine obsadili 4. a 5. miesto.

VÝSLEDOK - B-skupina:

USA "20" - Slovensko "20" 9:3 (5:2, 3:0, 1:1)

Vylúčenia:
13:22 - Marko Daňo (SVK) - 2 min. (podrazenie)
16:50 - Shayne Gostisbehere (USA) - 5 min. + DKZ (sekanie)
23:08 - Matúš Matis (SVK) - 2 min. (držanie)
25:21 - Marko Daňo (SVK) - 2 min. (hrubosť)
27:18 - Mike Reilly (USA) - 2 min. (hákovanie)
27:33 - Riley Barber (USA) - 2 min. (podrazenie)
31:14 - Andrej Bíreš (SVK) - 2 min. (podrazenie)
32:49 - J. T. Miller (USA) - 2 min. (sekanie)
33:06 - Tyler Biggs (USA) - 2 min. (držanie)
40:59 - Emil Bagin (SVK) - 2 min. (nedovolené bránenie v hre)
44:53 - Milan Kolena (SVK) - 2 min. (narazenie na mantinel)
51:09 - Marko Daňo (SVK) - 2 min. (sekanie)
54:57 - Jacob Trouba (USA) - 2 min. (podrazenie)
55:40 - Matúš Matis (SVK) - 2 min. (hrubosť) + 10 min. (osobný trest za nešportové správanie)
56:13 - Marko Daňo (SVK) - 2 min. (sekanie)
57:14 - Seth Jones (USA) - 2 min. (krosček)

strely na bránu: 40:29, vylúčenia: 6:9 na 2 min., navyše Gostisbehere (USA) 5 min. + DKZ (sekanie), Matis (SVK) 10 min. (osobný trest za nešportové správanie), presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Hodek (Česko), Nord (Švéd.) - Jucers (Lotyš.), Puolakka (Fín.)

USA: Gibson - Murphy, Reilly, Trouba, Gostisbehere, Jones, J. McCabe, Sieloff, Bardreau - Kuraly, Galchenyuk, Barber - Miller, Gaudreau, Vesey - Lucia, Biggs, Trocheck - Pietila, Hartman, Grimaldi
Slovensko: A. Nagy - Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, Bajaník, Korím, Buri - T. Mikúš, M. Daňo, Réway - R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Kolena, Uhrík, Matis - D. Hudec, B. Rapáč, Fujerík
*po treťom góle v sieti Slovenska vystriedal Romančik v bránke Nagya

Na úvodný presný zásah Američana Bardreaua v čase 4:05 min odpovedal už o pätnásť sekúnd neskôr Matis, ale štvorgólová ľadová sprcha od zámorského tímu znamenala jeho jasné vedenie 5:1 už v 14. minúte súboja.

Postupne sa presadili McCabe, Gaudreau, Reilly a v presilovke aj produktívny obranca Trouba z Univerzity Michigan.

V závere úvodnej dvadsaťminútovky inkasoval vyšší trest 5 min+DKZ Gostibehere a Slováci zásluhou Richarda Mráza v 19. min zužitkovali prevahu o jedného muža.

Na slovenskej lavičke mohlo byť ešte v tej istej minúte o čosi veselšie, ale Marko Daňo namieril svoj pokus iba do hornej žŕdky.

Očakávaná snaha Slovákov o zvrátenie nepriaznivého vývoja v prostrednej časti hry neprišla. Zverenci Ernesta Bokroša, naopak, v rozpätí 25. - 30. minúty ešte trikrát inkasovali a ich nádeje na štvrťfinále sa už v polovici súboja definitívne rozplynuli.

V tretej tretine strelil každý tím po jednom góle, tempo súboja však očakávane ustrnulo a duel sa iba dohrával.