28. januára 2013

Hokejové Chicago potvrdilo skvelú formu, Hossa asistoval

Hokejisti Chicago Blackhawks sú momentálne najlepším tímom zámorskej NHL, nedeľňajšia výhra 2:1 po predĺžení nad Detroitom bola pre nich už šiestou v rade. Blackhawks nemali doteraz ...

detroit chicago nhl CHICAGO 28. januára (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicago Blackhawks sú momentálne najlepším tímom zámorskej NHL, nedeľňajšia výhra 2:1 po predĺžení nad Detroitom bola pre nich už šiestou v rade.

Blackhawks nemali doteraz nikdy v 85-ročnej klubovej histórii podobný úvod sezóny. Na triumfe nad Detroitom sa podieľal jednou asistenciou aj Marián Hossa, ktorý asistoval v úvode duelu pri presilovkovom góle Duncana Keitha.

O víťazstve rozhodol v predĺžení Nick Leddy.

Druhý bod v sezóne si pripísal Andrej Sekera, jeho Buffalo prehralo s Washingtonom tesne 2:3. Capitals sa radovali z prvého víťazstva v sezóne, nulu na konte dvojbodových úspechov už nemá žiaden tím. Premiérový gól v ročníku strelil Alexander Ovečkin, ktorý navyše v závere pri power-play trafil od útočnej modrej len bránkovú konštrukciu.

Z piateho víťazstva v sezóne sa tešil so spoluhráčmi zo San Jose Michal Handzuš, Sharks si poradili s Vancouverom 4:1. Handzuš počas takmer 14 minút na ľade raz ohrozil Coryho Schneidera. Len zo striedačiek sledovali brankári Jaroslav Halák a Peter Budaj víťazstvá svojich tímov.

Piatu výhru zo šiestich zápasov dosiahlo St. Louis, ktoré si poradilo s Minnesotou 5:4 po predĺžení. Blues majú najlepší vstup do sezóny od 1997. Gól Andreja Markova v predĺžení priviedol Montreal k výhre nad New Jersey 4:3. Štvorbodový večer (0+4) zažil Martin St. Louis z Tampy Bay a s Lightning zdolal Philadelphiu 5:1.

Výsledky nedeľňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL:
Washington - Buffalo 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 17. J. Ward (Chimera, Ribeiro), 24. Erskine (J. Ward, Chimera), 46. Ovečkin (M.Green, Ribeiro) - 10. Ennis (Ott, Stafford), 51. Foligno (Kaleta, SEKERA)

Montreal - New Jersey 4:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 3. R. White (Moen, Jemelin), 14. Gallagher (Galchenyuk), 42. Prust (Galchenyuk), 65. A. Markov (E. Cole, Rene Bourque) - 24. Eliáš (Fayne, Clarkson), 46. Clarkson (Eliáš, Kovaľčuk), 54. Zubrus (Eliáš, Clarkson)

Tampa Bay - Philadelphia 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Góly: 15. Purcell (Stamkos, St. Louis), 17. Brewer (Purcell, St. Louis), 19. Lecavalier (St. Louis, Salo), 41. Hedman (A. Hall, Salo), 53. Stamkos (Purcell, St. Louis) - 1. Couturier (Talbot)

Ottawa - Pittsburgh 1:2 po msa. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. Greening (Spezza, M. Michálek) - 14. Neal (Malkin), rozhodujúci sam. nájazd Malkin
Winnipeg - New York Islanders 5:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
Góly: 11. Ponikarovskij (Wellwood, Enström), 26. Little (Antropov, Ladd), 53. Byfuglien (Wheeler, E. Kane), 55. Burmistrov, 62. E. Kane (O. Jokinen, Hainsey) - 3. Ullström, 41. Tavares (Okposo, Moulson), 46. Moulson (Tavares, Hamonic), 50. Streit (F. Nielsen, Tavares)

Chicago - Detroit 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 3. Keith (Seabrook, MARIÁN HOSSA), 63. Leddy (Stalberg, J. Toews) - 45. Franzen (Brunner, Zetterberg)

St. Louis - Minnesota 5:4 po predĺžení (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Góly: 10. Redden (Backes, Perron), 36. Berglund (Perron, Pietrangelo), 52. C. Stewart (Pietrangelo, Shattenkirk), 54. Jackman (Tarasenko, Shattenkirk), 63. Sobotka (A. McDonald, Polák) - 23. Parise (Gilbert, Suter), 31. Parise (M. Koivu, Heatley), 35. M. Koivu (Parise, Gilbert), 56. Heatley (Cullen, Suter)

San Jose - Vancouver 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 1. J. Thornton (Vlasic, B. Stuart), 4. Pavelski, 35. Marleau (Boyle, Couture), 49. Pavelski (J. Thornton, Marleau) - 32. Burrows (Hansen)