Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

23. októbra 2022

Holandský pretekár Max Verstappen vyhral Veľkú cenu USA F1Už istý majster sveta zaznamenal 13. víťazstvo v sezóne a vyrovnal rekord Nemcov Sebastiana Vettela a Michaela Schumachera v počte víťazstiev v jednom ročníku.Zdieľať
Holandský pretekár Max Verstappen vyhral Veľkú cenu USA F1

Schumacher zaznamenal 13 výhier v roku 2004 vo Ferrari. Na konci sezóny získal 7. titul majstra sveta a zároveň posledný. Vettelovi sa podarilo vyhrať 13 pretekov v roku 2013, keď jazdil za tím Red Bull. Tiež získal titul majstra sveta, štvrtý a posledný.

Verstappen štartoval do VC USA z druhej pozície. Hneď po štarte sa dostal do vedenia. V 36. kole o prvé miesto prišiel po chybe jeho tímu pri zastávke v boxoch. Mechanik pri ľavom prednom kolese dlhší čas nemohol zatiahnuť maticu.

Holanďan sa prepadol až na tretiu pozíciu. Tri kolá po zastávke pri mechanikoch sa Verstappen dostal pred Monačana Charlesa Leclerca z Ferrari. Na prvú pozíciu sa vrátil v 50. kole, keď na trati predbehol Brita Lewisa Hamiltona z Mercedesu. Brit skončil druhý, Leclerc tretí.

Víťazstvom Verstappena si tím Red Bull zaistil celkové víťazstvo v pohári konštruktérov. Tím s rakúskou licenciou vyhral poradie tímov po 9 rokoch. Stalo sa to deň po úmrtí majiteľa Dietricha Mateschitza. Posledných 8 sezón vyhral pohár konštruktérov Mercedes.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sölden ukázal, že patrím vysoko, vraví po prvých pretekoch sezóny Adam Žampa
<< predchádzajúci článok
Metelka obhájil titul majstra sveta v omniu