06. apríla 2015

Hossa asistoval, Chicago však prehralo. Washington v play off

Brankár St. Louis Jake Allen a Marián Hossa počas druhej tretiny zápasu 6. apríla 2015 Foto: TASR/AP
New York 6. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa si v noci na pondelok v zámorskej NHL pripísal na konto asistenciu, Chicago však prehralo so St. Louis 1:2. Washington si vďaka triumfu 2:1 na ľade Detroitu definitívne zabezpečil účasť v play off. Tomáš Tatar vyslal na brankára hostí Bradena Holtbyho štyri strely, Tomáš Jurčo do hry nezasiahol.

Montreal aj vďaka gólu a dvom asistenciám Čecha Tomáša Plekanca zvíťazil na ľade Floridy v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Kopeckým 4:1. Ani návrat Jevgenija Malkina neodvrátil prehru Pittsburghu na ľade Philadelphie 1:4, hrdinom "letcov" sa stal brankár Steve Mason so 46 zákrokmi a takmer 98-percentnou úspešnosťou zásahov. Penguins nevyužili šancu priblížiť sa k postupu do play off.

Výsledky:

Philadelphia - Pittsburgh 4:1, Detroit - Washington 1:2, Florida - Montreal 1:4, Chicago - St. Louis 1:2 /za domácich Hossa 0+1/, Toronto - Ottawa 3:2 pp a sn

Djokovič si upevnil post lídra rebríčka ATP, Kližan 41., Lacko 90.