19. októbra 2010

Hossa dal dva góly. Je na čele štatistík

V pondelkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL opäť zažiaril Marián Hossa v drese tímu Chicago Blackhawks, ktorý dvoma gólmi prispel k víťazstvu svojho mužstva nad St. Louis 3:2 ...

hossa Foto: SITA, AP

NEW YORK 19. októbra (WEBNOVINY) - V pondelkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL opäť zažiaril Marián Hossa v drese tímu Chicago Blackhawks, ktorý dvoma gólmi prispel k víťazstvu svojho mužstva nad St. Louis 3:2 v predĺžení.

Tridsaťjedenročný odchovanec trenčianskeho hokeja najprv v 54. minúte znížil na 1:2, potom v 56. minúte prekonal Jaroslava Haláka v bránke St. Louis druhý raz a vyrovnal na 2:2, čím posunul duel do predĺženia. Pre Hossu to boli šiesty a siedmy gól v sezóne a je stále lídrom poradia kanonierov.

Na druhý gól prihrával Hossovi ďalší slovenský hokejista Tomáš Kopecký. "Cítim sa dnes naozaj výborne, ale viem, že stále existujú veci, na ktorých musím ešte popracovať. Dnes ma však puk poslúchal," skonštatoval skromne pravý krídelník Chicaga, ktorý je s 11 bodmi (7+4) aj lídrom v súťaži produktivity v NHL. Mariána Hossu vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. V prvej desiatke v kanadskom bodovaní je po pondelkových dueloch aj Kopecký s 8 bodmi za 1 gól a 7 gólových asistencií.