22. novembra 2013

Hossa po zranení sa vrátil s chuťou do hry, dal gól a na ďalší prihral

Slovenský útočník Blackhawks Marián Hossa (vľavo) a brankár Jets Al Montoya.

Slovenský útočník Blackhawks Marián Hossa (vľavo) a brankár Jets Al Montoya. Foto: TASR/AP
New York 22. novembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera z Caroliny sa v zápase zámorskej NHL na ľade Detroitu prezentoval dvoma gólmi, ale jeho Hurricanes podľahli 3:4. Pre Sekeru to boli v sezóne góly číslo tri a štyri, ten druhý dokonca dosiahol v oslabení, no iba niekoľko sekúnd pred koncom, takže hosťom už nezostal čas na prípadné vyrovnanie. V drese domácich zaznamenal tri mínusové body slovenský útočník Tomáš Tatar.

V Bostone sa predstavil St. Louis, ktorý aj vďaka spoľahlivému výkonu slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhral 3:2 po samostatných nájazdoch. Halák kryl 29 striel, kapitán domácich medveďov Zdeno Chára zaknihoval jednu mínusku.

Desiaty gól a siedmu asistenciu v sezóne si pripísal Marián Hossa z Chicaga, ktoré vyhralo na ľade Winnipegu 6:3 a slovenský útočník si do štatistiky plus-mínus zapísal aj tri plusové body.
Jaroslav Halák Foto: TASR/AP

Florida prehrala v Edmontone 1:4, jej slovenský útočník Tomáš Kopecký strávil na ľade len dve minúty a Oilers natiahli víťaznú sériu na tri zápasy. V Dallase sa darilo New York Rangers, ktorý vyhral 3:2 najmä vďaka skvelému švédskemu brankárovi Henrikovi Lundqvistovi, ktorý mal 41 zákrokov a pri prvom góle hostí si pripísal aj asistenciu.

výsledky: Boston - St. Louis 2:3 pp a sn (za hostí J. Halák kryl 29 striel), Toronto - Nashville 2:4, Philadelphia - Buffalo 4:1, Detroit - Carolina 4:3 (za hostí A. Sekera 2+0), Dallas - NY Rangers 2:3, Phoenix - Colorado 3:4 pp, Edmonton - Florida 4:1, Winnipeg - Chicago 3:6 (za hostí M. Hossa 1+1), San Jose - Tampa Bay 5:1 v 3. tretine - ešte sa hrá, Los Angeles - New Jersey 1:1 v 3. tretine - ešte sa hrá