18. mája 2009

Hossa po zrážke s Laddom skončil v šatni

Krv mrzla hokejovým fanúšikom v Detroite v žilách, keď v polovici tretej tretiny prvého finálového zápasu Západnej konferencie NHL medzi Red Wings a Chicagom (5:2), museli krídelníka domácich Mariána ...

DETROIT 18. mája (WEBNOVINY) - Krv mrzla hokejovým fanúšikom v Detroite v žilách, keď v polovici tretej tretiny prvého finálového zápasu Západnej konferencie NHL medzi Red Wings a Chicagom (5:2), museli krídelníka domácich Mariána Hossu odviesť do šatne po tvrdej zrážke s útočníkom Blackhawks Andrewom Laddom. Každý si ihneď spomenul na dve kolízie, po ktorých pre problémy s hlavou a krkom musel slovenský útočník vynechať vo februári a marci päť zápasov. Najlepší strelec Detroitu v základnej časti sa však po niekoľkých minútach vrátil a za potlesku zaplnených tribún pokračoval v zápase.

"Bol som po zrážke trochu otrasený, niekedy dostanete úder, keď sa nepozeráte, nie je to však nič vážne," komentoval situáciu 30-ročný odchovanec trenčianskeho hokeja a spresnil: "Chcel som vytvoriť priestor pre Pava (Daciuka). Puk mi však narazil do korčule, pokúšal som sa ho dostať späť na hokejku. Zrazu som pred sebou zbadal dvoch obrancov, ale vôbec som si nevšimol chlapíka (Lada), ktorý na mňa korčuľoval z boku." Hossa nestihol víťazný gól svojho spoluhráča Mikaela Samuelssona v 48. min. "Bol som v šatni, trochu som sa poprechádzal a išiel som späť na striedačku," uzavrel Hossa, ktorý v zápase strávil na ľade 17 min a 12 s a na Chabibulina v bránke Chicaga vyslal dve strely.