Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. novembra 2023

Hráči a tréneri v talianskej Serie A si dali na tvár červené značky, podporujú kampaň proti násiliu na ženáchHráči a tréneri v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A si v sobotu nechali namaľovať na tvár červené značky na podporu kampane proti násiliu páchaného na ženách. Iniciatíva sa konala ...Zdieľať
italy_soccer_serie_a_99551 676x451 26.11.2023 (SITA.sk) - Hráči a tréneri v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A si v sobotu nechali namaľovať na tvár červené značky na podporu kampane proti násiliu páchaného na ženách.


Iniciatíva sa konala v čase, keď sa v celom Taliansku konali zhromaždenia pri príležitosti Medzinárodného dňa za zastavenie násilia páchaného na ženách, a v období, keď bol z Nemecka vydaný Talian podozrivý zo zabitia svojej bývalej priateľky.

Vražda 22-ročnej univerzitnej študentky Giulie Cecchettinovej, ktorú údajne spáchal jej bývalý priateľ, vyvolala pobúrenie v celom Taliansku, kde je v priemere každé tri dni zabitá jedna žena.

Hráči a tréneri v Serie A mali na tvárach červené značky a iniciatíva pokračuje aj počas zápasov v nedeľu a pondelok. Slogan iniciatívy v preklade znamená „červená karta násiliu“.


Zdroj: SITA.sk - Hráči a tréneri v talianskej Serie A si dali na tvár červené značky, podporujú kampaň proti násiliu na ženách © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fínsko chce čo najskôr vziať najväčšiu arénu v Helsinkách ruským oligarchom napojeným na Putina
<< predchádzajúci článok
Petra Vlhová je tretia po prvom kole slalomu v Killingtone 2023