19. mája 2009

Hrbatý do 2. kola kvalifikácie v Paríži

Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil do 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 16 150 460 eur, ...

PARÍŽ 19. mája (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil do 2. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 16 150 460 eur, antuka vonku). Hrbatý zdolal v utorkovom súboji 1. kola eliminácie talianskeho antukového špecialistu Alessia Di Maura za 104 minút 6:4, 2:6, 6:2. Vo vyrovnanom stretnutí dvoch hráčov z druhej polovice druhej stovky rebríčka ATP rozhodlo Hrbatého (158.) stopercentné využívanie brejkbalov (4/4), zatiaľ čo ľavák Di Mauro (188.) využil 3 zo 6 takýchto možností. Slovák zároveň prestrieľal Taliana vo víťazných úderoch 51:42.

Za stavu 2:2 v rozhodujcom treťom sete vzal Hrbatý svojmu talianskemu súperovi podanie čisto hrou na 3:2 a od tohto okamihu mu už nepustil ani jeden gem. "V prvom sete sa mi darilo držať loptu v súperovom bekhende. V druhom dejstve súper trochu zmenil taktiku, hral útočnejšie, začal do toho viac chodiť a ja som túto jeho zmenu nezachytil. V rozhodujúcom sete som začal hrať agresívnejšie, naháňal som ho sprava-doľava a výsledok sa dostavil," komentoval D. Hrbatý pre agentúru SITA
Súperom 31-ročného slovenského daviscupového reprezentanta Hrbatého v 2. kole kvalifikácie bude ďalší Talian Riccardo Ghedin (257.), ktorý vyradil Francúza Oliviera Patienca. Práve Ghedina zdolal Hrbatý v tohtoročnej januárovej kvalifikácii na Australian Open v Melbourne hladko 6:4, 6:1, a bolo to tiež v 2. kole. "Bude to určite iný zápas ako v Austrálli. Je to Talian a teda antukár," dodal Hrbatý, ktorý sa v úvodný deň parížskej kvalifikácie objavil v oficiálnom bulletine organizátorov.
Skúsený Hrbatý celkovo štartuje na niektorom z podujatí okruhu "veľkej štvorky" už po 49. raz, pri Seine ide o jeho 13. vystúpenie. V roku 1999 sa dostal na Roland Garros až do semifinále dvojhry, čo je doteraz jeho najlepšie grandslamové vystúpenie.