06. októbra 2009

Hrbatý prehral v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry v Monse

Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Ethias Trophy v belgickom Monse (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch Greenset v ...

MONS 6. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Ethias Trophy v belgickom Monse (dotácia 106 500 eur, tvrdý povrch Greenset v hale) s takisto nenasadeným Ukrajincom Sergijom Stachovským v ich štvrtom vzájomnom súboji na profesionálnom okruhu za 149 minút tesne 3:6, 7:6 (1), 4:6.

Tridsaťjedenročný kvalifikant na tomto podujatí Hrbatý, momentálne 151. vo svetovom rebríčku, má proti zverencovi svojho bývalého kouča Tibora Tótha Stachovskému (133. v renkingu) bilanciu 0:4. Po tretí raz ťahal za kratší koniec v troch setoch. Predtým s ním naposledy prehral vo februári v záhrebskej hale.

Bratislavčan mal proti rivalovi a zároveň "slovanistickému" kolegovi manko setu a brejku (3:6, 3:4), keď vo vstupnom dejstve doplatil na nevydarený úvod (0:3) a v druhom zaváhal v siedmom geme, dokázal sa však vrátiť do zápasu. Odvrátil aj hrozby straty servisu v jedenástom geme druhého setu. V tajbrejku síce okamžite utrpel minibrejk, potom sa však blysol sériou 7 bodov a vynútil si rozhodujúcu časť. V nej odskočil prerazením podania na 3:2, ale okamžite inkasoval rebrejk. V desiatej hre sa Hrbatý dostal z mečbalového stavu 15:40, Ukrajinec však využil tretiu možnosť.

Sergij Stachovskij (Ukr.) - Dominik Hrbatý (SR) 6:3, 6:7 (1), 6:4 za 149 minút

ŠESTÁK: Ak v sobotu získame aspoň bod, v Poľsku nenastúpim