24hod.sk    Šport    Tenis

11. novembra 2005

Hrbatý už vo štvrťfinále

Slovenský tenista Dominik Hrbatý nebude chýbať vo štvrťfinále dvojhry na challengerovom turnaji Tatra banka Open v Bratislave (100 000 USD).

Najvyššie nasadený hráč turnaja zdolal v 2. kole za 59 minút Čecha Jana Vaceka 6:3, 6:3 a v boji o postup do semifinále bude jeho súperom Holanďan Wessels.

Hrbatý (20. v ATP Entry) v súboji
s 272. hráčom sveta Vacekom potvrdzoval úlohu favorita od začiatku stretnutia. Rýchlo sa ujal vedenia 3:0 a diktoval tempo hry. Prvý set napokon dotiahol do konca na 6:3 esom za 26 minút. V druhom sete Hrbatý zobral súperovi podanie v treťom geme a hoci 29-ročný skúsený Čech to pri servise slovenského hráča dotiahol dvakrát do zhody, k brejkbalu sa nedostal. Bratislavčan vyhral druhý set opäť 6:3, keď pri podaní Vaceka premenil štvrtý mečbal. Hrbatý po roku znova postúpil do štvrťfinále domáceho challengeru.
Junior Pavol Červenák, hrajúci vďaka voľnej karte, podľahol v úvodnom zápase včerajšieho programu ôsmemu nasadenému Holanďanovi Wesselsovi za 56 minút 3:6, 2:6. Mladý Slovák držal so skúsenejším súperom krok len v úvode stretnutia. Pre talentovaného Červenáka bola Tatra banka prvým seniorským challengerovým turnajom v kariére.
Už do semifinále štvorhry sa prebojovala slovenská dvojica Miklušičák - Semjan. Slováci, hrajúci s voľnou kartou, zdolali vo štvrtkovom štvrťfinále gruzínsko-ukrajinský pár Labadze, Stachovskij 6:3, 6:3.

Výsledky: 2. kolo: HRBATŻ (1-SR) -  Vacek (ČR) 6:3, 6:3, Wessels (8-Hol.) – ČERVENÁK (SR) 6:3, 6:2, štvorhra - štvrťfinále: Miklušičák, Semjan (SR) - Labadze, Stachovskij (Gruz./Ukr.) 6:3, 6:3.